Vučević 15 poena u porazu Orlanda, Bogdanović najbolji u Sakramentu, Jokić 21 poen

2 komentar(a)
Nikola Vučević, Foto: Screenshot (YouTube)
Ažurirano: 30.10.2017. 08:01h

Crnogorski košarkaš Nikola Vučević postigao je 15 poena i imao 11 skokova i tri asistencije, ali i loš procenat šuta iz igre - 35,3 odsto u sinoćnjem porazu Orlanda u gostima od Šarlota u NBA ligi - 120:113.

Najefikasniji na meču bio je košarkaš Šarlota Kemba Voker koji je postigao 34 poena, a dodao je još šest skokova i 10 asistencija.

Srpski košarkaši Bogdan Bogdanović i Nikola Jokić imali su u noći između nedjelje i ponedjeljka zapažene nastupe u NBA ligi.

Sakramento je izgubio od Vašingtona sa 110:83, a Bogdanović je bio najbolji u poraženoj ekipi.

Bogdanović je igrao 23 minuta i imao učinak od 15 poena, četiri ukradene lopte, tri skoka i jednu asistenciju, uz šut iz igre sedam od devet.

Jokić je u pobjedi Denvera nad Bruklinom sa 124:111 igrao 28 minuta, tokom kojih je postigao 21 poen, uz 14 skokova i četiri asistencije.

Efikasniji od Jokića u pobjedničkom timu bio je samo Džamal Marej sa 26 poena.

Prošlogodišnji finalista NBA lige Klivlend nastavio je sa lošim rezultatima, pošto je zabilježio četvrti poraz ove sezone.

Klivlend je izgubio na svom terenu od Njujorka sa 114:95.

Poražen je i prošlosezonski šampion Golden Stejt, koji je sa 115:107 izgubio od Detroita kao domaćin.

Janis Antetokumbo je sa 33 poena i 11 skokova vodio Milvoki do pobjede u gostima nad Atlantom sa 117:106.

Indijana je kod kuće pobedila San Antonio sa 97:94, uz odličnu igru Viktora Oladipa i Domantasa Sabonisa, koji su postigli 23 i 22 poena.