Budućnost osvojila Bar: Popović i odbrana srušili Mornar

29424 pregleda 23 reakcija 10 komentar(a)
Petar Popović na meču sa Mornarom, Foto: Boris Pejović
Završeno
20:41h

Košarkaši Budućnost Volija ostvarili su pobjedu u crnogorskom derbiju - slavili su u Baru, protiv Mornara 73:62.

Podgorički sastav je u drugom poluvremenu dominirao, Barani nakon dobrih 20 minuta napadački potpuno stali, nisu imali rješenja za odbranu rivala, dok su gosti imali pojedince koji su u određenim momentima utakmice preuzimali odgovornost.

Kendrik Peri je predvodio seriju za preokret u 3. četvrtini od minus šest na poluvremenu do plus šest nakon četiri i po minuta igre u tom dijelu, da bi Petar Popović preuzeo lidersku ulogu u posljednjem periodu, u kome je postigao devet od svojih 16 poena, uz prepoznatljivu defanzivnu agresiju.

Uz Popovića, 16 poena je ubacio i Vili Rid, 13 je postigao Peri, a Edin Atić 10.

Mornar je u drugom poluvremenu postigao samo 20 poena, što dovoljno govori o ofanzivnom učinku domaćeg sastava.

Nemanja Gordić i Balša Živanović su ubacili po 11 za Mornar (Živanović sve u 1. poluvremenu), Tejlor Smit 10.

Budućnost je upisala sedmu vezanu pobjedu i ima skor 13-3, Mornar ima sedam trijumfa i 10 poraza.

stat
Izmjena: 20:56h
20:39h

Posljednji minut - Budućnost je pred pobjedom, 62:73.

20:36h

Popović je čovjek odluke u 4. četvrtini - devet poena od ukupno 16 postigao je u posljednjem periodu, 62:71.

20:34h

62:69, nakon alej-upa Gordića i Smita. Nije gotovo...

20:32h

Trojka Popovića, pa Gordića - 60:68. Popović je ubacio sedam poena u 4. četvrtini.

20:31h

Serija 10:0 Budućnosti, koju je prekinuo Gordić sa penala, 57:65.

20:28h

Jagodić- Kuridža za tri, Budućnost ide na 11 razlike - 54:65.

20:27h

Još jednom Popović iz teške pozicije za dva sa poludistance - 54:62.

20:24h

Zoran Nikolić opet precizan - 54:57, pa Popović za tri - 54:60.

20:23h

Smit na asistenciju Gordića - 54:55.

20:22h

Prvi poeni Zorana Nikolića, iz ofanzivnog skoka - 51:55.

20:17h

Budućnost vodi 53:51 pred posljednju četvrtinu.

Gosti su za četiri i po minuta postigli 16 poena, primili samo četiri i od minus šest došli na plus šest.

Zatim su "zakočili" u napadu, Mornar je odigrao bolju odbranu, ali Barani su od starta 3. perioda imali ofanzivnih problema, pa iako za pet i po minuta nisu primili koš iz igre (samo jedan poen dali su gosti), nisu uspjeli ni da dostignu zaostatak.

20:14h

Budućnost bez koša više od četiri minuta, nakon serije 16:4 na startu 3. četvrtine.

20:12h

Budućnost se sada muči u napadu, ali dobrom odbranom čuva prednost. Mornar je van ritma od početka 3. perioda - 48:52. Probleme u napadu riješio je Sead Šehović, 50:52.

20:05h

Serija Budućnosti 16:4 u 3. četvrtini, za četiri i po minuta - 46:52.

20:01h

Osam vezanih poena Perija - 46:46, nakon dvije trojke zakucavanje iz kontre.

19:59h

Trohjka Perija, njegova 100. u ABA ligi, 44:41. Spava odbrana Budućnosti, Gordić za Mozlija, pa nova trojka Perija - 46:44.

19:59h

Efektan početak nastavka - alej-up za Mozlija, 44:38.

19:42h

Mornar vodi na poluvremenu 42:36.

Barani su u većem dijelu meča vodili, zasluženo imaju prednost.

Bekovi domaćeg tima su napravili razliku - Živanović je upisao 11 poena, Gordić osam (četiri asistencije), Jeremić šest iz dvije trojke...

Budućnost sa mnogo promašaja iz igre (12/26 za dva), Rid i Atić su napadački najraspoloženiji - američki centar ima 10 poena, bosanski reprezentativac osam.

19:40h

Težak šut Lazića - 42:36, Mihailović je zatim promašio trojku, kao i Atić na drugoj strani.