SC Derbi moćan protiv Mege, opstanak je na vidiku

"Studenti" stigli do osmog trijumfa u regionalnom takmičenju

6572 pregleda 8 komentar(a)

Košarkaši SC Derbija su valjda sada u mirnoj zoni kada je u pitanju borba za opstanak u Admiralbet ABA ligi.

"Studenti" su u odloženom meču 14. kola u "Morači" savladali Megu (83:62) i sada - nakon 18 mečeva - imaju osam pobjeda.

Pet više od Splita, koji je u zoni plej-ofa za opstanak, od kojeg imaju i bolji međusobni skor.

Tim Andreja Žakelja je usporio ritam gostiju iz Beograda, spriječio tranziciju po kojoj su prepoznatljivi i bez većih problema odbranio domaći teren.

SC Derbi je imao kontrolu rezultata u prvom poluvremenu, početkom treće četvrtine je prvi bio imao i dvocifrenu prednost, ali je Mega kasnije smanjila minus.

To, ipak, nije predstavljalo problem Podgoričanima, koji su u prva tri i po minuta posljednje dionice stigli do najvećih plus 15.

Da Mega nema šansi da se vrati u meč bilo je jasno četiri minuta prije kraja kada je Milić Starovlah pogodio trojku za 73:54...

SC Derbi naredni meč u ABA ligi igra u ponedjeljak kada gostuje Borcu u Čačku, a Mega ostaje u Podgorici, jer je u nedjelju čeka duel protiv Budućnost Volija.

Flečer Megi je sa 17 poena (trojke 8-4) predvodio Derbi, Kenan Kamenjaš je upisao 15 uz devet skokova, Andrija Slavković 11.

SC DERBI - MEGA 83:62 (22:16, 15:14, 23:22, 23:10)

Podgorica - Dvorana "Morača". Gledalaca: 250. Sudije: Radojković (Hrvatska), Juras (Srbija), Porobić (Bosna i Hercegovina).

SC Derbi: MEGI 17 (1-1), PAVLIĆEVIĆ 10 (4-0), Ivanović 3 (4-3), SLAVKOVIĆ 11 (4-3), HADŽIBEGOVIĆ 5, Starovlah 8 (6-5), Baćović 2 (1-0), Z. Ivišić 3, T. IVIŠIĆ 4, Edvards 5 (2-2), Ilić, Kamenjaš 15 (5-3).

Mega: Balcerovski, Vujić 2 (2-2), Ružencev 3, JOVIĆ 11 (3-3), RUDAN 21 (7-4), Uskoković, Kočović 3, SMIT 9 (1-1), Cerovina 5 (3-0), MATKOVIĆ 6, ĐURIŠIĆ 2 (2-2), Bogavac.