A ko bi drugi bio? Mihailović MVP 23. kola, uz rekord po broju poena i sedmi indeks u istoriji ABA lige

Mihailović je protiv Mege imao indeks 50, čime se na sedmom mjestu vječne liste izjednačio sa Nikolom Glišovićem (Banjalučka pivara, 13. decembar 2003) i Vilijem Vorenom (Solnok, 2. novembar 2013). To je, uzgred, najbolji učinak od 9. oktobra 2016, kada je Ante Žižić imao indeks 56 u pobjedi Cibone na gostovanju MZT-u

4452 pregleda 0 komentar(a)

Vladimir Mihailović je odigrao utakmicu života i dobio još jednu nagradu, za koju se znalo da ne može da mu izmakne - MVP je 23. kola ABA lige.

Bek Mornara je u pobjedi na gostovanju Megi (83:70) oborio rekord regionalnog takmičenja sa 46 poena, jednim više od dosadašnjeg vlasnika rekorda Milana Gurovića.

Sjajnom Ulcinjaninu su za to bila potrebna nepuna 32 minuta, tokom kojih je trojke šutirao 9-5, za dva 12-7, a sa linije penala 19-17.

Imao je i sedam skokova, po šest asistencija i izgubljenih lopti, kao i dvije ukradene.

Gurović je doskorašnji rekord postavio u porazu njegove Crvene zvezde od FMP-a 30. septembra 2006. godine (95:94), a proveo je na terenu svih 45 minuta (igrao se produžetak).

Mihailović je protiv Mege imao indeks 50, čime se na sedmom mjestu vječne liste izjednačio sa Nikolom Glišovićem (Banjalučka pivara, 13. decembar 2003) i Vilijem Vorenom (Solnok, 2. novembar 2013).

To je, uzgred, najbolji učinak od 9. oktobra 2016, kada je Ante Žižić imao indeks 56 u pobjedi Cibone na gostovanju MZT-u.

Rekorder je i dalje Dejan Milojević sa 59 indeksnih poena u pobjedi Budućnosti nad Lovćenom 3. januara 2004. godine, a slijede ga Marton Bader (58, Solnok, 7. oktobar 2012), Mejson Čester (57, Široki, 13. mart 2010), Žižić, Gurović, Marko Tomas (51, Zagreb, 9. januar 2005), a potom Mihailović, Glišović i Voren.