Noć Bogdanovića i Dončića, Durent se razigrao pred plej-in

Bruklin je na gostovanju pobijedio Njujork sa 110:98, nakon što je početkom treće četvrtine gubio sa 50:71

7089 pregleda 0 komentar(a)
Bogdan Bogdanović, Foto: USA TODAY Sports

Košarkaši Atlante pobijedili su na svom terenu Vašington sa 118:103, i tako su došli do šestog trijumfa u posljednjih sedam utakmica NBA lige.

Tre Jang je za domaći tim postigao 30 poena, od čega je 16 ubacio u trećoj četvrtini, a upisao je i 11 asistencija. Danilo Galinari je do dabl-dabl učinka došao sa 26 poena i 10 skokova, dok je Klint Kapela dodao 19 poena, uz sedam skokova i četiri ukradene lopte.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović je u pobjedničkom timu upisao 18 poena, četiri asistencije i dva skoka, a sa šest pogodjenih trojki postavio je lični sezonski rekord.

U gostujućem timu Kristaps Porzingis je ostvario dabl-dabl sa 26 poena i 18 skokova, a Kori Kispert i Danijel Geford su dodali po 12 poena.

Atlanta je osma na tabeli Istočne konferencije sa 42 pobjede i 38 poraza, i ranije je osigurala nastup na plej-in turniru, dok je Vašington 12. sa skorom 35/45, i bez šansi za doigravanje.

Do pete vezane pobede na domaćem terenu došla je ekipa Jute, koja je bila bolja od Oklahome sa 137:101.

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je u pobjedničkom timu upisao 27 poena, Rudi Gober je ostvario dabl-dabl učinak sa 20 poena i 10 skokova, dok je Džordan Klarkson zabeležio 18 poena i 10 uhvaćenih lopti.

Džejlen Hord je za goste postigao 23 poena, a Ajzea Robi i Džeremaja Robinson-Erl su dodali po 18 poena.

Juta je ranije osigurala plej-of i nalazi se na petom mjestu Zapadne konferencije sa 48 pobjeda i 32 poraza.

Bruklin je na gostovanju pobijedio Njujork sa 110:98, nakon što je početkom treće četvrtine gubio sa 50:71. Do pobjede ih je vodio Kevin Durent, koji je ostvario tripl-dabl sa 32 poena, 11 asistencija i 10 skokova.

Kajri Irving je ubacio 24.

Do pobjede je na gostovanju došao i Dalas, koji je bio bolji od Detroita sa 131:113, uz 26 poena, 14 asistencija i osam skokova Luke Dončića.

Los Anđeles Klipersi na svom terenu savladali su prvi tim Zapada, Finiks sa 113:109.

Norman Pauel sa 24, Pol Džordž sa 19 i Ivica Zubac sa 13 poena vodili su Kliperse do trijumfa.