Embid opet izazvao Jokića za MVP titulu

Embid je meč završio sa 41 poenom i 20 skokova, a dodao je i četiri asistencije

9117 pregleda 6 komentar(a)
Džoel Embid, Foto: Reuters

Košarkaši Filadelfije savladali su Indijanu rezultatom 133:120, a Džoel Embid u pretposljednjoj utakmici sezone pokazao da se ne predaje u trci za MVP titulu sa Nikolom Jokićem.

Embid je meč završio sa 41 poenom i 20 skokova, a dodao je i četiri asistencije.

Meč je, praktično, riješen u prvim minutima kada je domaći tim napravio seriju 14:0 i do kraja dvocifrenu prednost nije ispuštao.

Harden je postigao 22 poena uz 14 asistencija, a Tobajas Heris i Tajris Maksi su imali po 18.

Filadelfija se izjednačila sa Bostonom na 3. mjestu istočne konferencije sa skorom 50-31, dok je Indijana daleko i od plej-in zone na 13. poziciji sa skorom 25-56.

Golden Stejt je slavio protiv San Antonija u gostima 100:94.

Voriorsi su ovjerili treće mjesto na Zapadu, dok će Sparsi u plej-in sa desete pozicije.

GS će gotovo sigurno u prvoj rundi igrati protiv Denvera, dok će Sparsi na startu plej-ina gostovati Nju Orleansu.

Pobjednik tog plej-in duela igraće protiv poraženog iz duela Los Anđeles Klipers – Minesota za osmo, a pobjednik tog meča ide u plej-of sa sedmog mjesta.

Najbolji u Golden stejtu bili su bili Džordan Pul i Džonatan Kuminga sa 18, Endrju Vigins sa 15 i Drejmond Grin sa 12 poena, 13 skokova i osam asistencija.

U poraženom sastavu istakao se Loni Voker sa 24 poena.

Memfis je na svom parketu savladao Nju Orleans ubjedljivo – 141:114.

Memfis je prvu četvrtinu dobio rezultatom 30:18, praktično je sve bilo jasno, da bi pobjedu ovjerio u trećoj četvrtini, u kojoj je ubacio čak 55 poena.

Dilon Bruks je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 23 poena, dva manje ubacio je Dža Morent.

U Nju Orleansu je najefikansiji bio Si Džej Mekalum sa 16 poena, Vili Ernangomes je na 15 poena dodao deset skokova.

Na drugom mjestu Zapada Memfis ima skor 56-25, Nju Orleans je deveti u istoj konferenciji sa 36-45.