Crna Gora primila samo 35 poena i ubjedljivo savladala Kosovo

Mlada ženska košarkaška reprezentacija slavila 100:35

9912 pregleda 5 komentar(a)

Mlada ženska košarkaška reprezentacija Crne Gore ostvarila je i drugu pobjedu na Evropskom prvenstvu B divizije u Skoplju.

Ekipa Vladana Radovića danas je odigrala savršen meč i pobijedila Kosovo - 100:35.

Baš kao i juče protiv Rumunije, Crna Gora je i danas agresivnom odbranom onemogućila protivnice da dođu do poena.

Iz jake odbrane stizali su konstantno laki poeni, pa je već poslije devet minuta Crna Gora imala 19 poena prednosti - 22:3. Rezultat nakon prve četvrtine bio je 25:6 i već tada je pobjednik bio poznat.

Ozbiljnost u igri Crne Gore oslikava činjenica da je Kosovo samo u trećoj četvrtini postiglo dvocifren broj poena - 15, a u ostale tri četvrtine ukupno 20.

Jovana Savković je ubacila 15 poena, Ksenija Šćepanović je uz 14 poena imala i 11 skokova. Anastasija Drobnjak je ubacila takođe 14, Marija Leković 13, a Jelena Bulajić 12. Lana Vukčević dodala je sedam poena, Milica Vujačić šest.

Crna Gora nakon dva meča ima maksimalan učinak, a sjutra (18.45) igra protiv domaćina - Sjeverne Makedonije.