Prvi poraz Sutjeske ove sezone u domaćem šampionatu: Milenijum savladao Nikšićane, Primorje bolje od Mornara

Milenijum - Sutjeska 89:81, Mornar - Primorje - 74:83

3540 pregleda 6 komentar(a)
Košarkaši Milenijuma, Foto: Facebook.com/KK Milenijum

Košarkaši Milenijuma i Primorja upisali su po trijumf u mečevima sedmog kola Prve crnogorske košarkaške lige.

Milenijum je večeras na domaćem terenu savladao Sutjesku 89:81, dok je Primorje u Baru slavilo protiv Mornara 83:74.

Sutjeska je večeras pretrpjela prvi poraz u sezoni u domaćem šampionatu. Milenijum je od starta vodio, u trećoj četvrtini imao i plus 20 (60:40), ali je Sutjeska u jednom navratu prišla na minus sedam (71:64), ali nije mogla do preokreta.

Jedan od razloga za poraz Sutjeske je činjenica da su Nikšićani promašili 17 od 29 slobodnih bacanja.

Luka Žugić je predvodio domaće sa 20 poena, Aleksandar Bogojević dodao je 19, Miloš Jovanović 14, a Marko Raičević 13.

Kod Sutjeske 20 poena Miloša Koprivice (osam skokova), 17 Miloša Popovića, a 15 Vladimira Tomaševića.

Sutjeska je na skoru 5-1, a Milenijum na 3-3.

A kada je riječ o duelu Mornara i Primorja - meč je nakon izjednačenog prvog poluvremena odlučen u trećoj četvrtini. U tom periodu gosti su slavilii 23:15, na startu posljednjeg perioda otišli na maksimalnih 15 razlike i riješili utakmicu.

U pobjedničkoj ekipi je Stefan Glogovac dao 23 poena, 22 je dodao Ognjen Mićović, a 16 Veselin Kovačević.

Kod Barana 19 poena Lazara Radetića, 17 Luke Kovačevića, a 15 Marka Veskovića.

Primorje ima tri pobjede i četiri poraza, a Mornar je na skoru 2-5.

Za vikend je Podgorica bila bolja od Jedinstva (81:72), a Teodo od Danilovgrada (73:68).

Lovćen je ranije bio bolji od SC Derbija.