Lebron bolji od Jokića, Irving pogodio za pobjedu Netsa

3559 pregleda 0 komentar(a)
Lebron Džejms na meču sa Denverom, Foto: USA TODAY Sports

Los Anđeles Lejkersi na svom su terenu savladali Denver sa 126:108 sjajnom igrom u posljednjih 20 minuta susreta tokom kojih su zaostatak od 12 poena pretvorili u ubjedljivu pobjedu.

Veliko preokret su napravili bez prvog centra Entonija Dejvisa koji nije igrao drugo poluvrijeme nakon što je povrijedio lijevo stopalo.

Sjajno su reagovali igrači sa klupe, Tomas Brajant je ubacio 21 poen, a Rasel Vestbruk je upisao tripl-dabl sa 15 poena, 12 asistencija i 11 skokova.

Lebron Džejms je sa 30 poena "vukao" svoju ekipu.

Kod Nagetsa najbolji je bio Nikola Jokić sa 25 poena, 11 skokova i 8 asistencija, a Džamal Marej je dodao 23.

Filadelfija je iskoristitla neigranje Stefa Karija i pobijedila Golden Stejt svojoj dvorani sa 118:106.

Karija očekuje duži period oporavka zbog povrede ramena koju je zadobio prije dvije večeri u Indijanapolisu. Najbolji kod Siksersa bili su Džoel Embid sa 34 pogotka i 13 skokova, te Džejms Harden sa 27 poena i 9 asistencija, dok je Džordan Pul predvodio Voriorse sa 29 pooena.

Iznenađenje večeri se dogodilo u Bostonu gdje je slabašni Orlando svladao domaće Seltkcse, prošlosezonske finaliste i vodeći sastav lige, sa 117:109.

Gosti iz Orlanda su do pobjede stigli zahvaljujući sjajnoj večeri braće Vagner. Moric je ubacio 25, a Franc 19, dok je prvi izbor ovogodišnjeg drafta Paolo Bankero dodao 20. Seltkcsima nije pomogao ni 31 poen Džejsona Tejtuma, kao ni 27 Džejlena Brauna.

Vrlo zanimljivo je bilo u Torontu gdje su gostujući Netsi savladali domaće Raptorse sa 119:116 trojkom Kajrija Irvinga sa zvukom sirene.

Irving je utakmicu okončao sa 32 poena, Kevin Durent je za pobjednike dodao 28, dok su kod domaćih najbolji bili Fred Vanvlit sa 39 i Skoti Barns sa 26 poena.