Ništa od crnogorskog derbija: Sutjeska poražena od Krke u četvrtfinalu ABA2 lige (VIDEO)

Nikšićani izgubili 91:82

11013 pregleda 19 komentar(a)

Neće se gledati crnogorski derbi u polufinalu ABA lige.

Košarkaši Podgorice su danas dekasirali Zlatibor (89:64) za plasman među četiri najbolja, a drugi naš predstavnik Sutjeska se nije mnogo pitala u četvrtfinalnom duelu protiv Krke.

Sastav iz Novog Mesta je slavio 91:82 nakon što je u većem dijelu utakmice imao dvocifrenu prednost, na kraju je i pronašao način da odbije nalet Nikšićana.

Sutjeska je u prvih 20 minuta primila 55 poena, na odmoru je imala minus 18, ali je u nastavku natjerala Krku da se pomuči da odbrani trijumf.

Pet i po minuta prije kraja izabranici Darka Vujačića su prišli na sedam razlike (81:74), ali je uslijedila trojka protivnika za novu dvocifrenu razliku...

Rok Stipčević je sa 25 poena predvodio slovenački tim, bivši košarkaš Sutjeske i crnogorski reprezentativac Radosav Spasojević je upisao 19.

U crnogorskoj ekipi se istakao Vladimir Tomašević sa 23, dok je Majkl Veders dodao 17...

Za plasman u polufinale igraće i Helios - Pelister (18 sati) i Borac - Široki (21).

Polufinalni dueli su u petak (Krka i Podgorica se sastaju od 16 časova), dok će pobjednik turnira i putnik u Admiralbet ABA ligu biti poznat u nedjelju.