Mornar zaprijetio Zvezdi nakon minus 27, šampion opravdao ulogu favorita u "Topolici" (VIDEO)

Barani u drugoj četvrtini gubili 42:15, a sredinom posljednjeg perioda prišli na 70:64. "Crveno-bijeli" na kraju ubjedljivi - 87:65

21374 pregleda 18 komentar(a)
Glas je sa šest trojki stigao do rekorda karijere u ABA ligi, Foto: KK Mornar

Kako je Mornar igrao prvih 15 minuta protiv Crvene zvezde izgledalo je da mu prijeti rezultatski debakl u "Topolici" u odloženom meču 23. kola AdmiralBet ABA lige.

Na kraju su, ipak, igrači Mihaila Pavićevića bitno popravili utisak i natjerali aktuelnog šampiona da "zaradi" još jednu pobjedu u regionalnom takmičenju - 87:65.

Samo 10 poena Barana u prvih 12 i po minuta valjda govore najbolje kakva se košarka igrala u napadu, pa je Zvezda bez problema u drugoj četvrtini imala i ogromnih plus 27 - 42:15.

Mirisalo je na rutinsko odrađivanje posla, ali Zvezda je, kao i puno puta ove sezone u Evroligi i ABA ligi, dala šansu i Mornaru da se vrati iz velikog minuta.

Raspucao se i razigrao Gregor Glas, Mornar je malo po malo topio minus, čak na četiri minuta i 40 sekundi prije kraja poenima Milije Mikovića smanjio na 70:64.

Ipak, tu se domaćin i zaustavio, a Zvezda se uozbiljila i odgovorila serijom 12:0 kojom je stavila tačku na trijumf.

Time su "crveno-bijeli" i ostali u igri za prvo mjesto pred početak plej-ofa, mada sve zavisi od sjutrašnjeg ishoda duela Budućnost Volija i Partizana.

Ako slavi tim Željka Obradovića, onda Zvezda definitivno u doigravanje ide sa pozicije broj dva...

Glas je sa 19 poena (pogodio je šest trojki za rekord karijere u ABA ligi), sedam asistencija i četiri skoka, bio najbolji u Mornaru, Petar Vujačić je upisao 14, kod Zvezde se istakao Nemanja Nedović sa 20 koševa.

Crnogorski plejmejker Nikola Ivanović je za 17 i po minuta na terenu imao 10 poena, pet asistencija i jednu uhvaćenu loptu.

MORNAR - CRVENA ZVEZDA 65:87 (7:23, 18:24, 25:19, 15:21)

Bar - Dvorana "Topolica". Gledalaca: 1.985. Sudije: Milivoje Jovčić, Tomislav Vovk, Radoš Savović.

Mornar: GLAS 19 (2-1), ŽIVANOVIĆ 4, Đoković 3, Peković, VRANKOVIĆ 4, Kovačević 3, Marljukić, PECARSKI 4, Vesković, Miković 9 (4-3), Vujačić 14 (1-1), VRANJEŠ 5.

Crvena zvezda: Holand, Lazarević 9 (1-1), KAMPACO 5, Mitrović 13 (3-3), LAZIĆ 3, Martin 6, Dobrić 8, Ivanović 10 (5-4), Ilić 4, NEDOVIĆ 20 (4-4), KUZMIĆ, PETRUŠEV 9.