Budućnost propustila priliku u Turskoj: Rajt promašio koš za produžetak

Budućnost u 2. kolu Evrokupa izgubila od Turk Telekoma 79:77

17138 pregleda 13 komentar(a)
Mekinli Rajt je promašio koš za produžetak, Foto: ABA/Filip Roganović

Košarkaši Budućnost Volija propustili su večeras priliku da upišu pobjedu u 2. kolu Evrokupa - crnogorski šampion je izgubio od Turk Telekoma 79:77 u Ankari, a tragičar je Mekinli Rajt koji je promašio koš za produžetak.

Poslije trojke Brendona Pola, 77 sekundi prije kraja utakmice, Budućnost je prišla na minus dva - 79:77. Potom je Turk Telekom pogriješio u napadu, a Mekinli Rajt prejako bacio loptu ka Džakoriju Vilijamsu, koji je krenuo u kontru. Lopta je završila van terena, Turk Telekom je dobio novi napad i nije ga iskoristio, da bi onda i Rajt bio neprecizan.

Odbrana, koja je bila glavni adut Budućnosti na početku sezone, u prvom poluvremenu nije bila na nivou, "plavi" su rivala u tom dijelu čak 18 puta slali na liniju za slobodna bacanja, dozvolili mu lake poene, imali 15 poena zaostatka, nakon 20 minuta primili 50 poena, ali su u drugom poluvremenu, zahvaljujući boljoj igri, imali priliku za preokret koju nisu iskoristili. Budućnost je u 2. dijelu primila samo 29 poena.

KK Budućnost Voli

Budućnost je samo jednom vodila - 3:0 poslije dva poena i dodatnog slobodnog bacanja Vladimira Mihailovića. Uslijedila je serija domaćih 9:0, vođstvo 9:3, da bi nakon poena Džejlena Adamsa prošlogodišnji finalista Evrokupa prvi put stigao do dvocifrene prednosti - 21:10.

U tim trenucima je Petar Mijović promijenio kompletnu petorku, a Flečer Megi je sa dvije trojke zaredom vratio "plave" u igru, koji su prišli na minus tri - 25:22. Tada je domaći tim napravio seriju 10:0 (35:22), a Budućnost je nešto više od dva minuta bila bez poena, da bi do kraja prvog dijela u dva navrata imala i minus 15 (44:29 i 50:35).

U drugom poluvremenu Budućnost je bolje krenula i nakon mini-serije 6:0 prišla na 53:46, ali je turska ekipa pronalazila način da se odlijepi i u tom periodu stekne novu dvocifrenu prednost.

Sa boljom energijom, naročito u defanzivi, Budućnost je igrala u nastavku, dozvolila je Turk Telekomu samo dva poena iz igre u posljednjih pet minuta meča, ali na kraju za bolju igru u drugom poluvremenu nije nagrađena.

Najefikasniji kod Budućnosti bio je Pol sa 19 poena, dok je Rajt imao 14.

U ekipi Turk Telekoma je najefikasniji bio Adams sa 18. Dvocifreni su bili još Palmer (14) i Valas (14).

Budućnost u narednom kolu Evrokupa, u utorak, dočekuje Šljonsk, ali će prije toga, u subotu (19), dočekati Krku u 3. kolu ABA lige.

TURK TELEKOM - BUDUĆNOST VOLI 79:77 (25:20, 25:18, 19:20, 10:19)

Ankara - "Ankara arena". Sudije: Arturas Sukis (Litvanija), Adar Per (Izrael) i Emilio Peres (Španija).

Turk Telekom: Mekdafi 5 (2-2), Guler, SAJBIR 2, Jagmur, PALMER 16 (5-5), Adams 18 (7-7), VALAS 14 (6-3), Akjel 4, ULUBAJ 6, Sav, INOK 14 (6-6), Ulusoj.

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ 5 (1-1), Ilić 6 (2-0), Megi 6, Ros 8 (2-2), Slavković, MAKUNDU 6 (2-1), Grbović, DŽONS 4, Vilijams 7 (1-1), Rajt 14 (4-4), Popović 2, POL 19 (4-2).