Sjutra od 21 sat u posljednjem meču turnira igraju Srbija i Crna Gora
6 komentar(a)
srbija grčka, Foto: Beta
Ažurirano: 12.08.2017. 21:54h

Košarkaška reprezentacija Srbije pobijedila je selekciju Grčke 93:61 (23:15, 22:7, 21:14, 27:25) na Trofeju Beograda.

Srbiju su do pobjede predvodili Bogdan Bogdanović sa 14 poena, Vladimir Lučić sa 13 i Boban Marjanović sa 11 poena. Najefikasniji u Grčkoj, u kojoj nije bilo prve zvijezde Janisa Adetokumba, bio je Janis Burusis sa 13 poena.

Ekipa Aleksandra Đorđevića je u finišu prve četvrtine povela 23:15, što je bio početak velike serije koja je nastavljena u drugom periodu.

Sjajnom igrom Srbija je u finišu poluvremena stigla do maksimalnih plus 26 do tog trenutka - 45:19.

Poslije 30 minuta bilo je i 30 razlike 66:36.

"Mislim da je Grčka malo više osjetila utakmicu od sinoć. Moramo da budemo pošteni prema svemu i ne treba da gledamo statistiku i rezultat. Ovo su trening utakmice, radimo, spremamo se...", rekao je Đorđević.

Sjutra od 21 sat u posljednjem meču turnira igraju Srbija i Crna Gora.

Crna Gora je u petak poražena od Grčke 83:81.