Drugi poraz Sutjeske u Novom Sadu

NLB ABA2 liga u košarci

3707 pregleda 4 komentar(a)

Košarkaši Sutjeske su doživjeli drugi poraz na turniru NLB ABA2 lige u Novom Sadu.

Nikšićani su izgubili od Cedevita juniora 80:76, pa poslije devet mečeva imaju skor od samo tri pobjede u nižem rangu regionalnog takmičenja.

Crnogorski predstavnik je vodio 21:13 u prvoj četvrtini, ali je dozvolio protivniku da serijom 12:0 preokrene i povede 25:21 nakon 10 minuta igre.

U drugoj je prednost Cedevite išla i do plus 14 (49:35), ali je Sutjeska pokazala koliko može u trećem periodu - uslijedio je novi preokret, za 63:61...

Nakon 30 minuta košarke je bilo 63:63, Sutjeska je posljednji put u vođstvu bila nešto manje od osam minuta prije kraja kada je Vladimir Tomašević pogodio za 67:66.

Ključna je bila serija rivala 8:0 kojom je pobjegao na plus sedam (74:67), pa je bez problema odbranio prednost i stigao do četvrtog trijumfa.

Radosav Spasojević je bio najefikasniji u Sutjesci sa 19 poena, Tomašević je imao 17 i 10 skokova. U Cedeviti se istakao Kevon Alen (19).

Sutjeska posljednji meč na turniru u Novom Sadu igra u nedjelju u podne protiv Pelistera.