Sutjeska od sjajnog uvoda do srećnog kraja u Spensu s Pelisterom

3439 pregleda 3 komentar(a)
Tomaševićevo slobodno bacanje i defanzivni skok donijeli trijumf, Foto: ABA liga/Dragana Stjepanović

Košarkaši Sutjeske savladali su Pelister u maloj sali Spensa u Novom Sadu u 10. kolu ABA 2 lige - 79:78 (24:16, 21:25, 20:16, 14:21).

Sutjeska je sjajno ušla u utakmicu, povela sa 14:0, ali je u finišu Pelister promašio napad za pobjedu. Najt nije bio precizan, nakon što je Tomašević ubacio slobodno bacanje. Tomašević je nakon promašaja Najta i uhvatio loptu na pet sekundi do isteka posljednje četvrtine.

Nikšićani su se trijumfom izjednačili na tabeli sa makedonskom ekipom, imaju po četiri pobjede i zona plej-ofa je udaljena svega jedan trijumf za obje ekipe.

Pelister je bio favorizovan jer je u utakmicu ušao nakon dva trijumfa u balonu Novog Sada, Sutjeska je prekinula niz od tri poraza.

Jedino vođstvo Pelister je danas imao u finišu utakmice - 74:73, mada su i u finišu poluvremena bili na svega poen zaostatka.

Stefan Mitrović je bio najbolji sa dabl-dabl učiknom od 14 poena i 10 asisetncija, ali i pet skokova. I Miloš Vujović je postigao 14 poena, a dvocifren je bio još Radosav Spasojkević sa 11. Junak pobjede nakon slobodnog bacanja, Vladimir Tomašević je upisao osam poena.

Na drugoj strani 17 poena Andreja Magdevskog a dabl-dabl Jureta Planinca sa 15 poena i 12 skokova.

Sutjesak naredni balon igra 18. marta, prvo protiv Domžalea.