Turk Telekom u 18. kolu Evrokupa savladao Šljonsk u Poljskoj (86:70)

12727 pregleda 15 komentar(a)
Ulubaj (Turk Telekom), Foto: Eurocup

Prvi put nakon sezone 2019/2020, košarkaši Budućnost Volija neće igrati u nokaut fazi Evrokupa.

"Plavi" nisu dočekli poklon iz Poljske i trijumf Šljonska nad Turk Telekomom - ekipa iz Ankare je slavila (86:70), stigla do osme pobjede u Evrokupu i ekipu Andreja Žakelja izbacila iz igre.

Budućnost Voli sjutra (19) u "Morači", na zatvaranju grupne faze, igra protiv Gran Kanarije i ta utakmica neće imati rezultatski značaj za "plave".

Kada je riječ u meču u Poljskoj, Šljonsk je bio u igri tokom 15 minuta prvog poluvremena. Tada su gosti napravili seriju 12:0, poveli 50:38, a u drugom poluvremenu samo odradili posao.

Najefikasniji kod Turk Telekoma bio je Palmer sa 22 poena. U ekipi Šljonska se istakao Miletić sa 20 poena.