Emir Hadžibegović donio pobjedu SC Derbiju protiv Borca, Jakara: Hrabro i borbeno smo izvukli pozitivan rezultat

SC Derbi u 20. kolu AdmiralBet ABA lige savladao Borac iz Čačka - 86:84

11415 pregleda 44 reakcija 5 komentar(a)
Emir Hadžibegović, Foto: KK SC Derbi/Filip Roganović

Serija dobrih rezultata i pobjeda SC Derbija se nastavlja - "studenti" su večeras u 20. kolu AdmiralBet ABA lige savladali Borac iz Čačka (86:84 ), upisali treći trijumf zaredom i napravili još jedan korak ka plej-ofu.

Heroj večerašnje pobjede je Emir Hadžibegović, koji je, dvije sekunde prije kraja, nakon ofanzivnog skoka poslije promašaja Bogavca, donio ekipi novu pobjedu.

SC Derbi nakon večerašnjeg trijumfa ima dvije pobjede više od Čačana, od kojih ima slabiji međusobni skor, jer je u prvom dijelu izgubio 87:76. Pobjedu manje i gori međusobni skor od podgoričke ekipe ima Split.

SC Derbi je na početku poveo 7:2, a onda Borac napravio seriju 12:0 i stigao do sedam poena prednosti - 14:7.

Imali su gosti sredinom druge četvrtine i deset poena prednosti (28:18), kontrolisali igru, ali su Vučeljić i Drežnjak pokrenuli SC Derbi, pa je domaća ekipa sredinom druge četvrtine prišla na dva poena minusa - 35:33.

Borac, koji je u Podgoricu doputovao sa devet, a igrao sa sedam igrača, se nije predavao. Gosti su vodili, Frenklin i Segu su nosili gostujući tim, koji je do sredine treće četvrtine kontrolisao rezultat - tada je SC Derbi vezao osam poena i poveo prvi put još od prve četvrtine (60:56).

Poslije trojke Pavlićevića, početkom četvrte četvrtine, tim Dejana Jakare je imao pet poena prednosti (69:64). Uslijedila je nova serija Borca (7:0) i preokret (71:69).

Minut i 40 sekundi do kraja utakmice gosti su imali četiri poena prednosti (81:77), a onda je Frenklin dobio nesportsku grešku. Kapusta je prvo pogodio oba slobodna bacanja, a onda i trojku sa 10 metara i domaćin je preokrenuo - 82:81.

Potom je Segu, pola minuta prije kraja, bio polovičan sa penala (82:82), na drugoj strani je Drežnjak bio siguran (84:82), da bi Drobnjak faulirao Segua, koji je ovog puta bio sigurniji i realizovao oba slobodna bacanja (84:84).

Jakara je uzeo minut odmora, a onda SC Derbi krenuo u napad. Loptu je uzeo Bogavac, šutirao trojku, promašio, a loptu uhvatio Hadžibegović i poentirao za pobjedu - 86:84.

Drežnjak je sa 26 poena bio najefikasniji. Kapusta je imao 20, Hadžibegović 13 (11 skokova), a Vučeljić 12 poena.

"Čestitam Borcu, koji je imao ogromnih problema. Njima sve pohvale, borili su se do kraja. Čestitam i mojim momcima, bili smo u izgubljenoj situaciji, ali smo hrabro i borbeno izvukli pozitivan rezultat", rekao je trener SC Derbija Dejan Jakara.

Kod Borca je najefikasniji bio Segu sa 32 poena.

"Čestitam SC Derbiju na pobjedi. Svaka čast mojim momcima, heroji su. Tokom čitave sedmice smo imali šest igrača, trenirali tri na tri. Juče su kolima doputovala dva juniora i Uroš Čarapić, koji je ustao iz kreveta, da bismo imali dovoljan broj igrača. Imamo odgovornost i obavezu da budemo maksimalni. Imali smo utakmicu u rukama, herojski se borili. Odlučila su dva otvorena šuta koja nismo ubacili. Na kraju smo kažnjeni", rekao je trener Borca Dejan Mijatović.

SC DERBI - BORAC ČAČAK 86:84 (16:21, 26:24, 24:19, 20:20)

Podgorica - SC "Morača". Gledalaca: 200. Sudije: Boltauzer, Petek (Slovenija), Mustapić (Hrvatska).

SC Derbi: BOGAVAC 3 (2-1), Pavlićević 5, Vučeljić 12, HADŽIBEGOVIĆ 13, BAĆOVIĆ 2, Ivišić, DOKINS 1 (2-1), Čičić, Drobnjak 2, Drežnjak 26 (9-7), KAPUSTA 20 (6-5), Mirković 2 (1-0).

Borac Čačak: SEGU 32 (8-6), NIKOLIĆ 2, Radović, Talić, FRENKLIN 15 (4-1), USKOKOVIĆ 12 (2-2), Todorović, Čarapić 1 (2-1), MANOJLOVIĆ 22 (1-1).