Budućnost imala plus 17, pa u finišu stigla do pobjede nad Sutjeskom

Budućnost slavila 70:57. Žakeljeva ekipa imala 17 poena prednosti (54:37), Sutjeska pet minuta prije kraja prišla na minus četiri (57:53), ali su Podgoričani na kraju uspjeli da dođu do pobjede

14382 pregleda 5 komentar(a)
Kenan Kamenjaš u duelu sa Filipom Barovićem, Foto: Boka Sol

Drugi polufinalista Kupa Crne Gore za košarkaše je Budućnost Voli - aktuelni šampion je danas u Tivtu, u zanimljivom meču, pobijedio Sutjesku (70:57) i nastavio borbu za 17. pehar u ovom takmičenju.

Budućnost je u trećoj četvrtini imala 17 poena prednosti (54:37), da bi Sutjeska, pet minuta prije kraja, prišla na minus četiri (57:53), imala nekoliko napada da se dodatno primakne, ali je Žakeljeva ekipa odbila taj nalet Nikšićana i plasirala se u polufinale.

Budućnost je vodila od početka utakmice, poslije serije 9:0 povela 16:7, da bi Sutjeska u drugoj četvrtini, nakon četiri vezana poena, prišla na minus pet - 26:21.

Ekipa Andreja Žakelja je na poluvremenu imala 13 poena prednosti (36:23), a u finišu treće četvrtine i plus 17 - 54:37.

Ali Sutjeska se nije predavala - ekipa Miloša Minića je napravila seriju 7:0, poslije poena Jovića došla na minus 10 (54:44), a nakon nove serije 9:0 stigla na samo četiri poena zaostatka - 57:53.

Nakon toga je Budućnost odgovorila, sa šest vezanih poena stekla novu dvocifrenu prednost (63:53) i na kraju stigla do pobjede.

"Bitno da smo pobijedili. Nismo bili pravi, neki momenti su bili dobri, ali mislim da moramo mnogo bolje, ako želimo do finala uopšte. Idemo utakmicu po utakmicu, moramo da se regenerišemo do sjutra, probudimo i da odigramo mnogo bolje", rekao je trener Budućnosti, Andrej Žakelj.

Najefikasniji kod Budućnosti bili su Kamenjaš i Slavković sa po 16 poena. Kamenjaš je imao 12 skokova.

Kod Sutjeske, u čijim redovima zbog povreda nije bilo Spasojevića, Vulevića i Bojića, a Tomašević nakon pet minuta zbog povrede napustio teren, dvocifreni su bili Vojinović sa 12 i Jović sa 10 poena.