SC Derbi savladao FMP i približio se plej-ofu, Jakara: Odlična utakmica, pristup je bio drugačiji nego protiv Cibone

SC Derbi savladao FMP 94:85 i ostao u zoni koja vodi u plej-of

11145 pregleda 0 komentar(a)
Mateo Drežnjak, Foto: KK SC Derbi

Košarkaši SC Derbija približili su se plasmanu u plej-of AdmiralBet ABA lige - "studenti" su večeras u "Morači", u 22. kolu, savladali FMP (94:85) i ostali u zoni doigravanja.

Aktuelni osvajač Kupa Crne Gore ima pobjedu više i bolji međusobni skor od Splita, a nakon večerašnjeg trijumfa se izjednačio sa Igokeom, koja je bolja međusobno. Mega, koja je večeras pobijedila Cibonu, ima trijumf više.

Derbi je u prvoj četvrtini napravio seriju 7:0 i poslije poena Hadžibegovića poveo 12:6. Gosti su prišli nakon toga na poen zaostatka (14:13), ali je uslijedio novi bijeg crnogorske ekipe, koja je sa osam vezanih poena otišla na plus devet - 22:13.

U drugom periodu je FMP odgovorio, poslije poena Stepanovića poveo 32:30 i kompletirao seriju 8:0, da bi do kraja poluvremena u "Morači" bio egal.

Neizvjesno je bilo i u drugom poluvremenu, prednost gostiju u trećoj četvrtini nije iznosila više od tri poena (43:40), ali ni SC Derbi nije uspio da se odlijepi i ranije riješi utakmicu, iako je poslije slobodnog bacanja Drežnjaka imao osam poena viška - 55:47. Gosti su do kraja treće četvrtine uspjeli da nadoknade taj minus, pa su u posljednjih 10 minuta ekipe ušle izjednačene - 60:60.

Ali, u posljednjoj četvrtini je proradio šut SC Derbija za tri poena, pa je domaća ekipa nakon dvije trojke, koje je zaredom pogodio Ivišić kompletirala seriju 10:1 i četiri minuta prije kraja povela 80:70, da bi nakon trojke Drežnjaka bilo 86:72, pa je sve bilo riješeno.

Drežnjak je bio najefikasniji sa 26 poena, pet skokova i šest asistencija. Hadžibegović je imao 18 poena i po četiri skoka i asistencije, a Ivišić 17 poena i šest skokova.

"Odlična utakmica, pristup je bio totalno drugačiji, nego protiv Cibone. Imali smo više skokova, dali smo više poena u reketu, zasluženo smo pobijedili", rekao je trener SC Derbija Dejan Jakara.

Na drugoj strani je Rebec imao 19, a Novak 14 poena.

"SC Derbi je bio koncentrisaniji, hrabriji i čvršći kada se lomila utakmica. Primili smo 23 poena nakon izgubljenih lopti, mislim da je to previše za ovakvu utakmicu. To znači da napad nije funkcionisao. Čestitam SC Derbiju", kazao je trener FMP-a, Saša Nikitović.

SC Derbi u narednom kolu, u nedjelju (12) gostuje Megi.

SC DERBI - FMP 94:85 (22:16, 17:23, 21:21, 34:25)

Podgorica - SC "Morača". Gledalaca: 550. Sudije: Javor (Slovenija), Juras (Srbija) i Savović (Crna Gora).

SC Derbi: BOGAVAC 7 (2-2), Pavlićević 4 (4-2), Vučeljić, HADŽIBEGOVIĆ 18, Baćović 2, IVIŠIĆ 17 (2-2), DOKINS 3, Drobnjak 7 (2-1), Drežnjak 26 (8-7), Todorović, KAPUSTA 2, Mirković 8 (7-6).

FMP: Votson 7 (4-3), Živanović 2, Foster, REBEC 19 (11-9), Subotić 4 (2-1), Roberts 11 (7-6), STEPANOVIĆ 12, ŠARANOVIĆ 6 (2-1), Simović, Matović, Novak 14 (9-9), KUZMIĆ 10 (2-2).