Pobjede Sutjeske i Podgorice pred plej-of NLB ABA2 lige, slavio i Teodo

Sutjeska - Primorje 83:78, Dečić - Podgorica 94:99, Teodo - Kotor 73:62

4093 pregleda 0 komentar(a)
Filip Barović, Foto: ABA liga/Dragana Stjepanović

U Prvoj crnogorskoj košarkaškoj ligi juče su odigrane tri utakmice 21. kola, a slavili su Sutjeska, Podgorica i Teodo.

Sutjeska je u derbiju kola savladala Primorje u Nikšiću (83:78), Podgorica je u Golubovcima bila bolja od Dečića (99:94), a Teodo je u Tivtu savladao Kotor - 73:62.

Primorje je protiv Sutjeske u prvom poluvremenu, poslije serije 8:0, imalo sedam poena prednosti (34:27), a na odmor otišlo sa četiri poena viška - 44:40.

U drugom poluvremenu je bilo neizvjesno, Sutjeska je u finišu imala tri poena prednosti (79:76), potom je Primorje smanjilo na 79:78, a onda je Spasojević pogodio trojku za 82:78, pa je tim Miloša Minića stigao do još jednog trijumfa i sada je na skoru 17-2, dok je Primorje na 14-5.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Spasojević sa 22 poena. Barović je imao dabl-dabl učinak - 21 poen i 10 skokova, dok je Mitrović imao 16 poena.

Kod Primorja je najbolji bio Dvorski sa 21 poenom. Miljanić je ubacio 20, a Bjelić 15.

Podgorica je do novog trijumfa stigla pobijedivši Dečić. Ekipa Dragana Radovića je vodila od početka meča, u prvoj četvtini imala plus 11 (17:6), a u finišu prvog poluvremena deset poena prednosti (50:40).

Plus deset (73:63) je bilo i u finišu treće četvrtine, ali je Dečić, četiri minuta prije kraja, preko Bogojevića uspio da izjednači - 88:88.

Ali, nakon toga su igrači Podgorice pogodili tri trojke zaredom (Kljajević, Slaj i Vujisić) i riješili pitanje pobjednika. Podgorica je nakon ove pobjede na skoru 16-4, a Dečić na 6-14.

Košarkaši Podgorice
Košarkaši Podgoricefoto: ABA liga/Dragana Stjepanović

Najefikasniji kod Podgorice je bio Kljajević sa 24 poena. Slaj je imao 15, Kunc i Đukanović po 14, a Brnović 10.

Na drugoj strani se istakao Koljević sa 27 poena.

Sutjesku i Podgoricu naredne sedmice očekuju prvi mečevi četvrtfinala NLB ABA2 lige - Podgorica u utorak (20) igra protiv Zlatibora u "Bemax areni", dok Sutjeska dan kasnije (18) u Nikšiću dočekuje Vojvodinu.

Do pobjede je stigao i Teodo, koji je u Tivtu bio bolji od Kotora (73:62), pa ima 15 pobjeda i četiri poraza, dok su Kotorani na skoru 7-12.

Ekipa Dušana Dubljevića je kontrolisala utakmicu, u nekoliko navrata imala 16 poena prednosti i na kraju lako stigla do pobjede.

Najefikasniji kod Teoda je bio Kul sa 16 poena. Kusovac i Tadić su imali po 13, a Bakić 12.

U ekipi Kotora se istakao Bjelica sa 15 poena.

U ostalim mečevima 21. kola sastaju se: Jedinstvo - Lovćen, Ibar - Pljevlja i Milenijum - SC Derbi. U ovom kolu je slobodan Danilovgrad.