Barselona slavila u "Nokija areni"

Utakmica je skoro 35 minuta bila izjednačena, a kod vođstva Makabija 51:49 (34. minut), gosti su zaigrali fenomenalno. Do kraja meča nisu primili nijedan koš, a dali su čak 22
Ažurirano: 26.01.2012. 22:18h

Barselona se punih kofera vraća iz Tel Aviva.

Na jednom od najtežih gostovanja u Evropi, Katalonci su uspjeli da ostvare i drugu pobjedu u Top 16 fazi i to bez pomoći Huana Karlosa Navara.

Prva zvijezda ekipa Ćavija Paskvala dala je svega pet poena uz šut iz igre 6-1 (dvojke 3-1, trojke 3-0).

Do kraja meča nisu primili nijedan koš, a dali su čak 22 i stigli do izuzetno važnog trijumfa kojim su napravili veliki korak ka prvom mjestu u grupi.

Erazem Lorbek je za Špance upisao 18, Fran Vaskez 14, a Džoe Ingles 13 poena.

Domaćina su prevodili Kit Lengford (17) i Dejmon Malet (12).

Olimpijakos je upisao i drugi poraz, ovog puta od Galatasaraja u Istanbulu.

Domaći tim je do pobjede došao nakon produžetka, a koš za pobjedu dao je Džamon Lukas, prošle sezone član Pirejaca, u posljednjim sekundama.

Produžetak Atinjanima donio je Kostas Slukas spektakularnom trojkom skoro preko čitavog terena.

Prethodno je Slovenac Jaka Laković pogodio dva bacanja za vođstvo Galatasaraja 69:66.

Lukas je za pobjednički tim dao 17 poena, Lakovič 16, a Cehver Ozer i Lukša Andrić po 10.

Nekadašnji mladi reprezentativac Crne Gore i doskorašnji centar Hemofarma Boris Savović upisao je šest poena uz četiri skoka.

Vasilis Spanulis je za Olimpijakos dao 24 koša, a pratili su ga Jorgod Printezis (14), Kajl Hejns (11) i Slukas (10).

Grupa E: Galatasaraj - Olimpijakos 78:77 (15:15, 27:13, 15:19, 12:22, 9:8). Srijeda: CSKA Moskva - Anadolu Efes 96:68.

Tabela: CSKA Moskva 4, Efes, Galatasaraj 3, Olimpijakos 2.

Srijeda - Grupa F: Real Madrid - Montepaski 69:88, Bilbao - Unikaha 85:70.

Tabela: Montepaski 4, Real, Bilbao 3, Unikaha 2.

Srijeda - Grupa G: Fenerbahče - Emporio Armani 65:63, Panatinaikos - Uniks 83:89.

Tabela: Uniks 4, Panatinaikos, Fenerbahče 2, Emporio Armani 2.

Grupa H: Makabi - Barselona 57:71 (19:12, 10:17, 13:15, 15:27) Srijeda: Kantu - Žalgiris 79:78.

Tabela: Barselona 4, Makabi, Kantu 3, Žalgiris 2.