Budućnost nije uspjela, premijerni trofej ide u Zagreb

110 pregleda 0 komentar(a)
KajlGibson, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 23.09.2017. 20:58h

Cedevita je osvajač prvog Super kupa ABA lige, Budućnost nije uspjela da osvoji prvi trofej u nekom regionalnom takmičenju - zagrebački klub je slavio u finalu 78:69.

Budućnost je očajno počela meč, promašila 14 šuteva u prvoj četvrtini, koju je izgubila 21:2.

Vratili su se "plavi" u drugom periodu, vodili na poluvremenu, a osam minuta prije kraja utakmice imali 58:58.

Cedevita je zatim napravila seriju 10:0 i prelomila meč, a kada je Kevin Marfi pogodio trojku za 76:67, 50 sekundi prije kraja sve je bilo gotovo.

Nikola Ivanović je postigao 20 poena (četiri trojke), Filip Barović 16, Nemanja Gordić 12.

U ekipi Cedevite, Andrija Stipanović je ubacio 20 i proglašen je za MVP-ja turnira, Demetris Nikols 19, a Kevin Marfi 18 poena.

Četvrta četvrtina

Trojka Kevina Marfija 76:67 za Cedevitu.

Serija Cedevite 10:0 - 68:58.

"Plavi" su brzo uhvatili priključak - 58:58. Slijedi, čini se, neizvjesna završnica.

Budućnost je imala deset poena zaostatka, smanjila na minus tri, a Marfi pogodio za 56:51.

Treća četvrtina

Zagrepčani čuvaju solidnu razliku, zahvaljujući raspoloženom Dimitrisu Nikolsu - 52:42.

Cedevita je preokrenula - 43:38.

Košarkaši Budućnosti promašili su prvih 14 šuteva, u prvih 10 minuta postigli svega dva poena sa linije penala, ali na poluvremenu finala Super kupa ABA lige vodi protiv Cedevite - 35:34.

Zagrepčani su prvu četvrtinu dobili 21:2, a Podgoričani zaigrali sjajno u drugom periodu i preokrenuli.

U drugih 10 minuta "plavi" su ubacili 12 od 18 šuteva.

Druga četvrtina

Kao da prvu i drugu četvrtinu ne igra isti tim.

Budućnost je potpuno u igri - rezultat je 30:30. "Plavi" su u prvoj četvrtini dali samo dva poena, i to sa linije bacanja.

Raspucala se Budućnost nakon katastrofalne prve četvrtine. Nemanja Gordić je namjestio ruku - 28:19 za Cedevitu.

Konačno poeni iz igre za Budućnost - serija 7:0, Barović, Popović, pa trojka Ivanovića.

Cedevita vodi 21:9.

Budućnost gubi od Cedevite 21:2. "Plavi" nisu pogodili nijedan šut iz igre za 10 minuta, promašili su 14 puta!

Prva četvrtina

Budućnost još bez koša iz igre! Cedevita vodi 16:2.

"Plavi" su promašili svih osam šuteva do sada - 11:2 vodi Cedevita.

Poslije pet minuta, Budućnost postiže prve poene, i to ne iz igre - Gordić dva puta precizan sa linije bacanja. Cedevita vodi 7:2.

Budućnost je bez koša četiri minuta - Cedevita vodi 5:0.

Košarkaši Budućnost Volija i Cedevite boriće se za prvi trofej u sezoni - od 21 sat igraju finale premijernog izdanja Super kupa ABA lige.

Budućnost je do finala stigla preko Cibone i Mornara, Cedevita slavila u duelima sa FMP-om i Meka Bemaxom.

Budućnost će igrati bez Suada i Seada Šehovića, te Kajla Lendrija.

Na Super kupu u Baru nije igrao šampion ABA lige, Crvena zvezda.