„Crveni” nadletjeli i „zmajeve”

7 komentar(a)
Košarkaši Crne Gore, Foto: KSCG.ME
Ažurirano: 18.08.2016. 19:50h

Košarkaši Crne Gore su upisali sedmu pobjedu u isto toliko mečeva u pripremnom periodu.

U 2. kolu „Trofeja Makedonije 2016), „crveni” su savladali selekciju BiH sa 78:68.

Nakon izjednačenih 15 minuta, izabranici Bogdana Tanjevića su u finišu prvog poluvremena stekli osjetniju prednost, a u 3. četvrtini su konstantno imali plus od 11 do 16 poena.

„Zmajevi” su u posljednjem kvartalu zaprijetili, ali nisu mogli da priđu na bliže od pet koševa razlike.

Nikola Vučević je ponovo bio najbolji sa 15 poena i po pet skokova i asistencija. Derek Nidam je upisao 13 pogodaka, Vladimir Dašić 10...

Mirza Teletović je bio najbolji u poraženoj ekipi sa 24 poena i devet skokova, a Jusuf Nurkić je dao 15 koševa.

Crna Gora nastup u Skoplju završava sjutra (18 časova) protiv Belgije.