Lejkersi slavili u Bruklinu, 23 trojke Hjustona

Najviše trojki je dao Džeremi Lin (pet), po četiri su pogodili Džejms Harden i Čendler Parsons.
Brajant, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 06.02.2013. 09:43h

LA Lejkersi su osvojili Bruklin - "jezeraši" su savladali Netse sa 92:83 i ostvarili treću uzastopnu pobjedu, a šestu u posljednjih sedam utakmica.

Dvajt Hauard i Meta-Vorld Pis nisu bili u sastavu (prvi zbog povrede ramena, drugi suspendovan) i to kao da je olakšalo posao timu iz Grada anđela. Trijumf je, ipak, imao i tamnu stranu, jer se četiri minuta prije kraja povrijedio i Pau Gasol...

Kobi Brajant je dao 21 poen, Stiv Neš je ubacio 17 uz osam asistencija za Lejkerse koji su odradili "mrežice" u posljednjim minutama utakmice. Netsi su vodili sa 83:82 dva i po minuta prije kraja, ali su gosti velikom serijom preokrenuli.

Bruk Lopes je postigao 30 pogodaka uz 11 skokova za domaćina, kojem je ovo 20. uzastopni poraz od Lejkersa. Bruklin je posljednji put pobijedio sastav iz LA 2007. godine...

Pobjedu u gostima je zabilježio i Finiks - Sansi su bili bolji od Memfisa rezultatom 96:90.

Marčin Gortat je sa 20 koševa predvodio tim iz Arizone, Goran Dragić je upisao 17, a Džermejn O'Nil 14 za tek 5. pobjedu "sunca" u gostima ove sezone.

Hjuston je dao čak 140 poena Golden Stejtu, a meč će se pamtiti po tome što su "rakete" izjednačile rekord po broju trojki u jednoj utakmici - postigle su ih čak 23 (iz 40 pokušaja). Do sada je rekord držao Orlando koji je 2009. torpedovao Sakramento.

Denver - Milvoki 112:104 (Loson 22 p, Galinari 22 p - Dalembert 35 p, 12 sk)

Memfis - Finiks 90:96 (Bejlis 29 p, Rendolf 21 p, 13 sk - Gortat 20 p, Dragić 17 p)

Hjuston - Golden Stejt 140:109 (Lin 28 p, Harden 18 p - Džek 20 p, Li 18 p)

Bruklin - LA Lejkers 83:92 (Lopes 30 p, 11 sk - Brajant 21 p, Neš 17 p)

Indijana - Atlanta 114:103 (Džordž 29 p - Tig 24 p)