Poraz Budućnost Volija u Novom Mestu

Čedomir Vitkovac je četiri sekunde prije kraja promašio, a Kristofer Buker je sa linije penala postavio konačan rezultat
106 pregleda 8 komentar(a)
Nikola Ivanović, Foto: ABA LIGA
Ažurirano: 05.10.2013. 19:16h

Premijera nove sezone u ABA ligi bila je neuspješna za Budućnost Voli.

Krka je pred svojim navijačima ostvarila pobjedu u uzbudljivoj završnici.

Najbolji igrač meča, Amerikanac Rej Malkolm Armsted, 16 sekundi prije kraja napravio faul u napadu nad Nikolom Ivanovićem.

Gosti su imali posljednji napad, ali je Čedomir Vitkovac promašio i potom napravio ličnu grešku.

Na liniju penala je stao Kristofer Buker, oba puta je bio precizan za 60:57, a Ivanović je pokušao nemoguće, da sa više od pola terena pogodi trojku...

Jedan od razloga poraza leži u lošem šutiranju slobodnih bacanja.

"Plavi” su gađali 11, a pogodili svega četiri (36 odasto).

Sa druge strane, igrači slovenačkog šampiona su promašili samo četiri (16/12 - 75 odsto). Ništa bolji šut nije bio ni za dva (38 odsto) i tri poena (28 odsto).

Marko Popović je bio jedini na visini zadatka sa 12 koševa (trojke 7-4), a 10 je dodao Vitkovac.

Aleksandar Ćapin nije imao svoje veče, dao je svega sedam pogodaka (pet u prvoj četvrtini), a loš je bio i Aleksa Popović.

Armsted je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 21 košem uz sedam asistencija, a dvocifren je bio i kapiten Edo Murić (10).

Početka meča je bio obećavajući za goste, Ćapin i Suad Šehović su vezali po pet poena za vođstvo 10:0 u 4. minutu.

Ulaskom Armsteda, Krka je zaigrala bolje i do kraja prve četvrtine je uhvatila priključak (11:14).

Do finiša prvog poluvremena viđena je velika borba i rezultatska klackalica.

Ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a zahvaljujući Milošu Komatini, Budućnost Voli je u 18. minutu imala plus pet (28:23), a na veliki odmor je otišla sa zalihom od tri koša (30:27).

Kao i početak meča, tako je i drugo poluvrijeme krenulo u znaku gostiju, koji su u 23. minutu košem Đelila Akindelea stigli do 35:30.

Tada, nažalost, dolazi do krize u igri Podgoričana.

Teško su pronalazili put do koša rivala domaćina, koji je to znalački iskoristio i serijom 11:0 preokrenuo (41:35).

Komatina je uspio da zaustavi Krku, a Vitkovac je košem u samoj završnici donio izjednačenje (44:44) pred odlučujućih 10 minuta.

Činilo se da su gosti pred pobjedom, jer su imali kontrolu rezultata, a Šehović je u 36. minutu donio plus sedam (55.48).

Bilo je to kratkog daha. Za minut i po Armsted je vezao šest poena i vratio svoj tim u igru (54:55).

Ušlo se u neizvjensu završnicu. Prvo je Ivanović promašio šut minut i 20 prije kraja, revanširao mu se Jasmin Hukić.

Tridesetak sekundi prije kraja, činilo se, Murić je faulom zaustavio Akindelea, što sudije nisu sankcionisale, ali je Armsted dao poklon za goste.

Napravio je faul, ali to Budućnost Voli nije uspjela da kazni i bodovi su ostali u Novom Mestu...