Teodo i zvanično slavio sa 20:0, Karpošu minus bod i novčana kazna

Utakmica u Skoplju, u srijedu veče, prekinuta je na dva minuta i 42 sekunde prije kraja treće četvrtine, pri vođstvu Tivćana 61:60, kada je trener domaćih Dragan Nikolić, iz neobjašnjivih razloga, povukao ekipu sa terena!
Karpoš Sokoli - Teodo, Foto: Balkanleague.net
Ažurirano: 23.02.2017. 19:49h

Kao što je bilo i očekivano, košarkaši Teoda su službenim rezultatom 20:0 dobili utakmicu protiv makedonskog Karpoš Sokolija, u okviru 3. kola grupe D Top 8 faze Balkanske lige.

“Službena lica su ušla u svlačionicu Karpoš Sokolija. Nakon 10 minuta delegat meča je od trenera dobio informaciju da mu je uprava klupa, protivnom njegovom i mišljenju igrača, dala instrukciju da ekipa ne nastavi utakmicu. Ta vrsta nesportskog ponašanja je danas neprihvatljiva u bilo kom sportu. Takvo ponašanje nema mjesta u sportu, a utisak je da je trener donio odluku na svoju ruku bez ikakvog razloga”, navodi se u saopštenju.

Zbog sve navedenog, rukovodstvo Balkanske lige je odlučilo da Karpošu oduzme i bod koji bi ga, inače, sljedovao za poraz, te je skopski klub kaznilo i novčanom kaznom od 5.000 eura (odbiće se od depozita Karpoša) za ovaj incident.

S obzirom na to da je Karpoš, kako se navodi u saopštenju, ove sezone već napravio više prekršaja marketinških pravila takmičenja, te da protiv Kumanova nije ispoštovao pravilo da u svakom trenutku na terenu mora biti jedan domaći igrač, makedonski klub je kažnjen sa dodatnih 5.000 eura.

Iz Balkanske lige su saopštili da Karpoš, da bi nastavio takmičenje, mora da doplati 6.000 eura, jer je sa kaznama potrošio postojeći depozit od 12.000 eura (po pravilima lige klub mora da na računu Balkanske lige ima nepotrošenih barem 50 posto depozita).

Pobjedom u Skoplju, Teodo je osigurao prolaz u četvrtfinale, ostaje da se vidi da li sa druge ili treće pozicije, a prvo mjesto i direktan plasman u polufunale je nedostižno, jer Kumanovo ima pobjedu više, a bolji je u međusobnom dvomeču sa Teodom.

Kolo prije kraja, Teodo je drugi na tabeli, a da bi ostali na tom mjestu, i obezbijedili duel sa trećeplasiranom ekipom iz grupe C (Kožuv, Feni Industri ili Sutjeska), izabranici Miodraga Kadije u posljednjem kolu u Peći protiv Peje ne smiju da izgube više od 19 razlike (kod kuće je Teodo slavio 104:84).