Ivoni Petrić i Filipu Radoviću naslovi državnih prvaka

Državno prvenstvo u stonom tenisu održano je danas u Beranama
532 pregleda 0 komentar(a)
Ivona Petrić
Ažurirano: 03.03.2019. 19:24h

Stonoteniser Uniree iz Uzdina, Filip Radović i Ivona Petrić iz beranskog Budima, osvojili su danas titule prvaka Crne Gore u pojedninačnoj konkurenciji, kao i u dublu i mješovitim parovima na seniorskom prvenstvu u Beranama.

Radović je u finalnom meču, u pojedinačnoj konkurenciji, pobijedio Filipa Radulovića (STK Novi) 4:0 (11:6, 11:6, 11:1, 11:5).

Bronzane medalje osvojilis Alan Jašarović (STK Budim) i Bojan Cubović (STK Novi).

U ženskoj konkurenciji Petrić je u finalnom meču savladala Draganu Ćulafić (STK Budućnost) 4:1 (11:5, 11:2, 5:11, 12:10, 11:7).

Bronzane su bile Snežana Ćulafić (STK Budućnost) i Andrea Bajović (STK Budim).

U konkurenciji muških dublova, Filip Radović i Zoran Rešetar (STK Novi) u finalnom meču slavili su protiv Radulovića i Cubovića 3:2 (9:11, 9:11, 12:10, 11:7, 11:7).

Bronzane medalje podijelili su Nikola Dobrašinović i Enedin Islamović (STK Budim), odnosno Haris Taljanović i Stefan Rašović (STK Budućnost).

U ženskoj konkurenciji najbolje su bile Ivona Petrić i Andrea Bajović, a u finalu bile su bolje od Snežane Ćulafić i Draganea Ćulafić 3:1 (11:6, 7:11, 12:10, 11:5).

Bronzane medalje osvojile su parovi Marija Vukanić i Marija Guberinić (STK Budimlje) i Jovana Račić i Anastasija Golubić (STK Ivangrad).

U konkurenciji mješovitih parova titulu prvaka CRne Gore osvojili su Filip Radović i Ivona Petrić.

Oni su u Beranama osvojili sve tri zlatne medalje.

U finalu svaladali su Alana Jašarovića i Andreu Bajović 3:0 (11:3, 11:6, 11:4).

Bronzane medalje osvojili su Stefan Rašović i Jovana Račić, te Jovan Braunović i Tanja Drašković (STK Jedinstvo).

Šampionat u Beranama okupio je 36 stonotenisera i 16 stonoteniserki.

Najavljeno je da će narednog vikenda biti održan drugi turnus ekipnog prvenstva za juniore u Podgorici, u Sportskom centru Spin.