Vlhova u paklenoj formi na startu sezone

Slovakinja sa lakoćom pobjeđuje u konkurenciji Žisin, Šifrin...

1500 pregleda 0 komentar(a)
Vlhova dva puta najbolja u disciplini Šifrin, Foto: REUTERS

Slovakinja Petra Vlhova pobjednica je drugog slaloma sezone koji je za Svjetski kup alpskih skijašica vožen danas u finskom Leviju.

Vlhova, koja je i juče slavila u istoj disciplini, do 16. pobjede u Svjetskom kupu došla je u vremenu minut, 49 sekundi i pet stotinki.

Ona je za 31 stotinku bila brža od drugoplasirane Švajcarkinje Mišel Žisin, sa kojom je dijelila prvo mjesto nakon prve vožnje.

Austrijanka Katarina Linsberger, kao i juče, završila je na trećem mjestu sa 50 stotinki slabijim vremenom od pobjednice.

Švajcarkinja Vendi Holdener bila je četvrta, peto mjesto pripaklo je Amerikanki Mikaeli Šifrin, a šesto Austrijanki Franciski Grič.

Vlhova je poslije dvije trke vodeća u plasmanu slaloma sa 200 bodova. Šifrin i Žisin osvojile su po 125, a pet bodova manje Linsberger.

Slovakinja zauzima čelnu poziciju i u generalnom plasmanu sa 260 bodova. Žisin je druga sa 175, dok je treća Šifrin sa 125 bodova.

Svjetski kup biće nastavljen paralelslalomom 26. novembra u austrijskom Lehu.