Italijanka dominira u veleslalomu: Nova pobjeda Marte Basino

Basino je za 80 stotinki bila brža od drugoplasirane Francuskinje Tese Vorli, dok je treća bila Švajcarkinja MIšel Žisin sa zaostatom od sekundu i 46 stotinki

789 pregleda 0 komentar(a)
Basino, Foto: Reuters

Italijanska skijašica Marta Basino pobjednica je četvrtog veleslaloma sezone koji je za Svjetski kup vožen danas na Kranjskoj Gori.

Ona je bila vodeća i nakon prve vožnje, a do pobjede došla je u ukupnom vremenu dva minuta, 11 sekundi i 90 stotinki.

Basino je slavila u prva dva veleslaloma sezone, pa je postala prva skijašica još od Tine Maze u sezoni 2012/13, koja je slavila na tri od prve četiri trke u ovoj disciplini.

Basino je za 80 stotinki bila brža od drugoplasirane Francuskinje Tese Vorli, dok je treća bila Švajcarkinja Mišel Žisin sa zaostatom od sekundu i 46 stotinki.

Na četvrtom mjestu završila je Slovakinja Petra Vlhova, dok je peta bila Federika Brinjone, koja brani mali Kristalni globus u veleslalomu, a šesta Amerikanka Mikaela Šifrin.

Basino je vodeća u plasmanu veleslaloma sa maksimalnih 300 bodova.

Brinjone je druga sa 250, a treća Žisin sa 192 boda.

U generalnom plasmanu Svjetskog kupa čelnu poziciju zauzima Vlhova sa 749 bodova.

Druga je Žisin sa 635, a treća Šifrin sa 525 bodova.

Kranjska Gora će i sjutra biti domaćin veleslaloma skijašaica.