Prva Slovakinja u istoriji: Petra Vlhova osigurala Kristalni globus

1241 pregleda 0 komentar(a)
Vlhova, Foto: Reuters

Slovakinja Petra Vlhova pobjednica je Svjetskog kupa za skijašice, iako je danas osvojila šesto mjesto u slalomskoj trci u Lencerhajdeu.

Austrijska skijašica Katarina Linsberger slavila je danas i tako osvojila mali Kristalni globus u slalomu.

Linsberger je bila vodeća i nakon prve vožnje, a do druge pobjede u Svjetskom kupu došla je u ukupnom vremenu minut, 49 sekundi i 77 stotinki.

Ova sezone slavila je i u Oreu u istoj disciplini.

Sekundu i 24 stotinke slabije vrijeme imala je Amerikanka Mikaela Šifrin, dok je treća bila Švajcarkinja MIšel Žisin sa zaostatkom od sekundu i 95 stotinki.

Linsberger je trofej u slalomu osvojila sa 690 bodova.

Vlhova je, uoči posljednje trke sezone, obezbijedila trofej u Svjetskom kupu sa 1.392 boda.

Švajcarkinja Lara Gut-Behrami je druga sa 1.256, a treća Mišel Žisin sa 1.085 bodova.