Hrvati u šoku: "Barakude" izgubile od Australije

8239 pregleda 0 komentar(a)
Detalj sa meča, Foto: Reuters

Iznenađenje na vaterpolo turniru, u grupi B, u kojoj je Crna Gora - Australija je savladala Hrvatsku 11:8.

Nakon prve četvrtine, koja je završena 3:3, Australija pravi seriju 4:0 i u trećoj četvrtini dolazi do velike prednosti - 7:3.

Hrvati su uspjeli da se vrate u meč, postigki tri gola zaredom i u posljednju četvrtinu ušli sa golom zaostatka. Ipak, više od toga nisu mogli - Australija je ponovo otišla na plus četiri (10:6) i mirno privela meč kraju.

Blejk Edvards
Blejk Edvardsfoto: Reuters

Najefikasnji kod Australije bio je Ričard Kembel sa tri pogotka. Blejk Edvards je dva puta zatresao mrežu.

Kod Hrvata se istakao Maro Joković sa tri gola.

U grupi B jedino Španija ima maksimalan učinak nakon dva kola. Crna Gora, Srbija, Hrvatska i Australija imaju po pobjedu i poraz, dok je Kazahstan još uvijek bez trijumfa.

U narednom kolu, u četvrtak, Australija igra protiv Srbije (12.50 h), Hrvatska protiv Crne Gore (8. 30 h).