Španiji trebalo 120 minuta za polufinale, goleada Meksika i minimalac Brazila

"Furija" slavila 5:2 protiv Obale Slonovače

6631 pregleda 0 komentar(a)

U polufinalu olimpijskog turnira u fudbalu igraće Japan - Španija i Brazil - Meksiko.

"Crvena furija" je prvi favorit za zlato u Tokiju, ali joj je u četvrtfinalu trebalo 120 minuta da izađe na kraj sa Obalom Slonovače.

Na kraju je bilo 5:2, nakon što su Afrikanci dva puta vodili, a Španija u dodatnih pola sata opravdala ulogu favorita.

Baji je donio prednost Obali Slonovače, poravnao je Olmo, a novu prednost "slonovima" donio je Gradel.

Mir je pogodio za 2:2, a prvo vođstvo Špancima omogućio je Ojarzabal u 98. minutu iz penala.

Mir je u finišu kompletirao het-trik.

A Japan je do polufinala stigao poslije penala (4:2) u duelu sa Novim Zelandom, nakon što u 120 minuta nije bilo golova.

Brazil, aktuelni olimpijski šampion, pobijedio je Egipat 1:0, jedini gol je postigao napadač Herte Mateuš Kunja.

Čak devet golova je viđeno u meču Meksika i Južne Koreje, od čega šest u mreži azijske ekipe.

Polufinalni dueli su na programu u utorak.