Hamilton slavio na premijernoj trci u Kataru, Alonso na podijumu poslije sedam godina

Dvije trke ostale su do kraja šampionata, a Hamilton je smanjio zaostatak za Maksom Ferstapenom u generalnom plasmanu na osam bodova

5751 pregleda 1 komentar(a)

Vozač Mercedesa, Luis Hamilton pobijedio je danas na Velikoj nagradi Katara.

Iza Hamiltona završio je vozač Red Bula, Maks Ferstapen sa oko 25 sekundi zaostatka, a treće mjesto zauzeo je dvostruki svjetski šampion Fernando Alonso (Alpin). Španac je posljednji put na postolju bio 2014. godine.

Nakon ove vožnje Hamilton je smanjio zaostatak za Ferstapenom u generalnom plasmanu na osam bodova.

Britanac je stigao do 102. pobjede u karijeri, a sedme ove sezone. Hamilton je krenuo sa pol pozicije, dok je Ferstapen morao da krene sa sedme pozicije, jer u kvalifikacijama nije usporio kada je bila isaknuta dvostruka žuta zastava.

Holanđanin je dobro startovao, nakon pet krugova stigao do 2. pozicije, ali nije uspio da ugrozi Britanca.

Hamiltonov timski kolega, Valteri Botas nije završio trku. On je zbog nepoštovanja žute zastave krenuo sa pete pozicije, ali je uspio da dođe do treće pozicije, kada mu je sredinom trke pukla guma. Nakon toga otišao je u pit stop nakon čega je skliznuo na 14. poziciju, a onda je i odustao od trke.

Na četvrtom mjesto završio je Serhio Peres (Red Bul), peti je Esteban Okon (Alpin), a šesti Lans Strol (Aston Martin).

Karlos Sainc (Meklaren) je bio sedmi, Šarl Lekler (Ferari), Lando Noris (Meklaren) deveti, a Sebastijan Fetel (Ferari) deseti.

Do kraja šampionata ostale su još dvije trke. Sljedeća je noćna - Velika nagrada Saudijske Arabije.