Šveđanka dominirala u Kronplacu, nije je omela ni greška u finišu

Sada Hektor pobjednica današnje veleslalomske trke

4352 pregleda 0 komentar(a)
Sara Hektor, Foto: REUTERS

Švedska skijašica Sara Hektor pobjednica je današnje veleslalomske trke, koja je u okviru Svjetskog kupa održana u italijanskom Kronplacu.

Ona je do svoje treće ovosezonske pobjede došla uprkos grešci u donjem dijelu staze, sa rezultatom 2:03,63 minuta.

Druga je trku završila prošlosezonska osvajačica Velikog kristalnog globusa Slovakinja Petra Vlhova, koja je zaostala 0,15 sekundi, dok je treća kroz cilj prošla Francuskinja Tesa Vorli, uz zaostatak za pobjednicom od 0,52 sekunde.

Domaća skijašica Federika Brinjone trku je završila na četvrtom mjestu (0,57), a aktuelna olimpijska prvakinja u veleslalomu Amerikanka Mikaela Šifrin zauzela je peto mjesto (0,81).

Hektor u poretku veleslaloma vodi sa 462 boda, Vorli je sada preuzela drugo mjesto sa 367 bodova, dok šest manje na trećem mjestu ima Šifrin.

U generalnom plasmanu Svjetskog kupa Šifrin vodi sa 1.026 bodova, druga Vlhova zaostaje za 17, dok je treća Italijanka Sofija Godja sa 769 bodova.

Skijašice takmičenje u Svjetskom kupu nastavljaju u subotu spustom u Garmiš-Partenkirhenu.