Grbović 93. na 15 kilometara, Niskanen šampion treći put u karijeri

U trci na 15 kilometara nastupilo je 99 takmičara, od kojih je 95 završilo trku.

2671 pregleda 9 komentar(a)
Niskanen na pobjedničkom postolju, Foto: Reuters

Crnogorski olimpijac Aleksandar Grbović osvojio je 93. mjesto u trci na 15 kilometara klasičnim stilom na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Grbović je trku završio sa 52 minuta i 44,9 sekundi.

To je za 14,5 sekundi slabije vrijeme od pobjednika.

Grbović je u Pekingu nastupio i u disciplini sprint i kvalifikacije završio na 83. mjestu.

Zlatnu medalju na 15 kilometara osvojio je Finac Ivo Niskanen, koji je do trećeg najsjanijeg olimpijskog odličja došao u vremenu 37 minuta i 54,8 sekundi.

Niskanen je bio najbolji u Pjongčangu prije četiri godine na 50 kilometara, dok je u Sočiju 2014. osvojio najsjanije odličje u timskom sprintu.

U Pekingu ima i bronzu u skiatlonu.

Kao drugoplasirani završio je Aleksandar Boljšunov, koji je poslije zlata u skiatlonu stigao do srebra na 15 kilometara sa zaostatkom od 23,2 sekunde.

Drugo odličje u glavnom gradu Kine osvojio je i Norvežanin Johanes Klebo, poslije trijumfa u sprintu, došao je do bronze sa 37,5 sekundi slabijim vremenom od pobjednika.