Paris najbrži u spustu Kvitfjela

Italijan Dominik Paris pobjednik je destog spusta sezone

2890 pregleda 0 komentar(a)
Italijan najbrži u Norveškoj, Foto: REUTERS

Italijan Dominik Paris pobjednik je destog spusta sezone, koji je za Svjetski kup alpskih skijaša vožen danas u u Kvitfjelu.

Paris je do druge pobjede ove sezone, 21. u Svjetskom kupu, došao u vremenu minut, 43 sekunde i 92 stotinke. Ove sezone pobijedio je u spustu i u Bormiju.

Sa 55 stotinki zaostatka drugo mjesto osvojio je Norvežanin Aleksander Amot Kilde.

Švajcarci, olimpijski šampion iz Pekinga, Beat Fojc i Nils Hinterman, imali su treće vrijeme, dok je peti bio Amerikanac Rajan Kohran-Zigl.

Hinterman i Kanađanin Kameron Aleksander podijelili su juče prvo mjesto u spustu.

Kilde zauzima prvo mjesto u plasmanu spusta sa 770 bodova i ima 23 više od Fojca. Na trećem mjestu je Matijas Majer sa 486 bodova.

Švajcarac Marko Odermat, koji je danas osvojio 13. mjesto, vodeći je u plasmanu Svjetskog kupa sa 1.236 bodova. Kilde je drugi 950, a treći Majer sa 776 bodova.

Skijaši će sjutra voziti superveleslalom.