Kirhmajer slavio u Val Gardeni

On je bio brži od drugoplasiranog Švajcarca Marka Odemarta za 0,11 sekundi

1549 pregleda 0 komentar(a)
Vinsent Krihmajer, Foto: Reuters

Austrijski skijaš Vinsent Krihmajer pobijedio je danas u spustu, trci koja je u sklopu Svjetskog kupa vožena u italijanskoj Val Gardeni.

Krihmajer je na skraćenoj stazi pobijedio rezultatom 1:25,44 minuta. To je njegova 13. pobjeda u Svjetskom kupu, a šesta u spustu.

On je bio brži od drugoplasiranog Švajcarca Marka Odemarta za 0,11 sekundi.

Trostruki olimpijski šampion Austrijanac Matijas Majer zauzeo je treće mjesto sa 0,13 sekundi zaostatka za pobjednikom.

Norvežanin Aleksandar Omot Kilde bio je peti sa 0,26 sekundi zaostatka za pobednikom.

U generalnom plasmanu Svjetskog kupa Odermat je prvi sa 600 bodova, drugi je Kilde sa 425, treći je Krihmajr sa 252, a četvrti Majer sa 246 bodova.

U plasmanu spusta Kilde je prvi sa 245 bodova, Odermat je drugi sa 220, Krihmajer treći sa 169, a Majer zauzima četvrto mjesto sa 160 bodova.