Krihmajr pobednik legendarnog spusta u Kicbilu

Aktuelni svjetski prvak je na legendarnoj stazi "Štrajf" pobijedio vremenom 1:56,16 minuta

2926 pregleda 0 komentar(a)

Austrijski skijaš Vinsent Krihmajr pobjednik je današnjeg spusta u Kicbilu, koji je vožen u okviru Svjetskog kupa.

Aktuelni svjetski prvak je na legendarnoj stazi "Štrajf" pobijedio vremenom 1:56,16 minuta. Krihmajru je ovo 15. pobjeda u Svjetskom kupu i druga u Kicbilu, nakon što je prije dvije godine slavio u superveleslalomu.

Veliko iznenađenje priredio je Italijan Florijan Šider, koji je sa startnim brojem 43 iskoristio dobre uslove na stazi i došao do drugog mjesta. On je za pobjednikom zaostao 0,23 sekunde.

Treće mjesto pripalo je Švajcarcu Nilsu Hintermanu (0,31), dok je četvrto mjesto sa startnim brojem 28 zauzeo Amerikanac Džared Goldberg (0,35).

Vodeći u plasmanu spusta Norvežanin Aleksander Omot Kilde završio je na 16. mjestu. Kilde u poretku spusta vodi sa 520 bodova, drugi je Krihmajr sa 419, a treći je Švajcarac Marko Odermat sa 386 bodova.

U generalnom poretku Svjetskog kupa vodi Odermat sa 1.186 bodova, drugi je Kilde sa 861 bodom, dok je na trećoj poziciji Norvežanin Henrik Kristofersen sa 665 bodova.

Skijaši će sjutra u Kicbilu voziti još jedan spust.