Lajls najbolji i na 200 metara, Šerika Džekson donijela novo zlato za Jamajku na SP

6579 pregleda 0 komentar(a)

Američki atletičar Noa Lajls i takmičarka iz Jamajke Šerika Džekson osvojili su večeras zlatne medalje u trkama na 200 metara na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti.

Lajls je do trećeg svetskog zlata u ovoj disciplini došao vremenom od 19,52 sekunde.

Noa Lajls
Noa Lajlsfoto: Beta/AP

Prethodno je 26-godišnji Lajls u Budimpešti osvojio zlato i u trci na 100 metara.

Njegov sunarodnik 19-godišnji Erijon Najton stigao je do srebra vremenom od 19,75 sekundi, a bronza je pripala takmičaru iz Bocvane Letsile Tebogu (19,81).

Atletičarka iz Jamajke Šerika Džekson je do zlatne medalje na 200 metara stigla za 21,41 sekund, i tako postavila novi rekord svjetskih šampionata.

Džekson je ujedno odbranila zlato osvojeno u Judžinu prošle godine, a ovo joj je ukupno 10. medalja na svjetskim prvenstvima.

Ona je bila blizu i novog svjetskog rekorda, a za popravljanje rezultata Amerikanke Florens Grifit-Džojner iz 1988. godine potrebno je bilo još osam stotinki.

Srebro i bronza otišle su u ruke američkih atletičarki - Gabrijel Tomas (21,81) i Šakari Ričardson (21,92), koja je u Budimpešti slavila u trci na 100 metara.