Fluri pobjednica spusta u Val d'Izeru

Sjutra je u Val d'Izeru na programu superveleslalom za skijašice

2188 pregleda 0 komentar(a)
Jasmin Fluri, Foto: Shutterstock

Švajcarska skijašica Jasmin Fluri pobjednica je današnjeg spusta koji je u okviru Svjetskog kupa vožen u francuskom Val d'Izeru.

Fluri, svjetska šampionka u spustu, bila je najbrža s vremenom 1:43,47 minuta. Ona je tako stigla do svoje druge pobjede u Svjetskom kupu, poslije trijumfa u superveleslalomu prije šest godina.

Ona je za 0,22 sekunde bila brža od sunarodnice Joane Helen, dok se na posljednji stepenik pobjedničkog postolja popela Austrijanka Kornelija Huter koja je za pobjednicom zaostala 0,24 sekunde.

Četvrto mjesto osvojila je Italijanka Sofija Gođa, peta je bila Slovenka Ilka Štuhec, dok je švajcarska skijašica Lara Gut Behremi trku završila kao 11.

U generalnom plasmanu Svjetskog kupa vodeća je Amerikanka Mikaeala Šifrin sa 620 bodova, druga je Italijanka Federika Brinjone sa 457, a treća Gut Behrami sa 429 bodova.

Kada je u pitanju poredak u spustu, prva je Gođa sa 130 bodova, a iza nje slijede Fluri sa 113 i Huter sa 110 bodova.

Sjutra je u Val d'Izeru na programu superveleslalom za skijašice.