Francuska dočekala pobjednika u Kicbilu nakon 27 godina

Siprijan Sarazan slavio u spustu

2394 pregleda 3 komentar(a)

Francuski skijaš Siprijan Sarazan je pobjednik spusta, koji je za Svjetski kup alpskih skijaša vožen u Kicbilu.

Trijumfovao je u vremenu minut, 55 sekundi i 75 stotinki za treće slavlje ove sezone, ukupno četvrto u karijeri u Svjetskom kupu.

Danas je postao prvi Francuz još od 1997. i Lika Alfana koji se radovao u Kicbilu.

Sarazan je ove sezone slavio u istoj disciplini u Bormiju i prošlog vikenda u Vengenu, u superveleslalomu.

U karijeri ima i pobjedu u paralel veleslalomu, sredinom decembra 2016. godine u Alta Badiji.

Sarazan je pet stotinki bio brži od drugoplasiranog Italijana Florijana Šidera koji je drugi put završio na pobjedničkom postolju u Svjetskom kupu, nakon što je i prošle godine u Kicbilu bio drugoplasirani u spustu.

Švajcarac Marko Odermat zauzeo je treće mjesto sa 34 stotinke slabijim vremenom od pobjednika.

Kao četvrtoplasirani završio je Amerikanac Rajan Kohran-Sigl, peti je bio Kanađanin Kemeron Aleksander, a šesti Italijan Dominik Paris.

Odermat je vodeći u plasmanu spusta sa 436 bodova. Sarazan je drugi sa 410, dok je treći Paris sa 269 bodova.

Odermat zauzima čelnu poziciju i u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 1076 bodova, ispred Sarazana (560) i Austrijanca Marka Švarca (464).

Skijaši će i sjutra u Kicbilu voziti spust.