Šifrin pobijedila u slalomu u Jasni i 95. put slavila u Svjetskom kupu

Drugo mjesto osvojila Zrinka Ljutić, trećeAna Sven Larson

2687 pregleda 0 komentar(a)
Mikaela Šifrin, Foto: Reuters

Američka skijašica Mikaela Šifrin pobijedila je danas u slalomu u slovačkoj Jasni i ostvarila rekordnu 95. pobjedu u Svjetskom kupu.

Šifrin je pobijedila rezultatom 1:48,21 minuta i zadržala je prednost iz prve vožnje u odnosu na Zrinku Ljutić iz Hrvatske. Amerikanka je imala 0,52 sekunde prednosti poslije prve vožnje.

Ljutić je trku završila sa 0,14 sekundi zaostatka za Šifrin i zauzela drugo mjesto, što je njen najbolji rezultat u karijeri.

Treće mjesto zauzela je Šveđanka Ana Sven Larson sa 0,81 sekundom zaostatka za pobjednicom.

Naredna tri mjesta zauzele su švajcarske skijašice Kamil Rast (0,90), Melani Meljar (1,39) i Mišel Gizin (1,86).

Šifrin je danas obezbijedila 150. plasman na pobjedničko postolje i ima pet manje od ukupnog rekordera Šveđanina Ingemara Stenmarka, čiji je rekord po broju pobjeda u Svjetskom kupu - 87, oborila prošlog marta.

Amerikanka je prva u poretku slaloma sa 630 bodova, ispred Slovakinje Petre Vlhove koja je sa 505 bodova završila sezonu zbog teške povrede koljena. Treća je Lena Dur iz Njemačke, koja je danas zauzela sedmo mjesto, sa 402 boda, a četvrta je Gizin sa 282.

U ukupnom plasmanu Svjetskog kupa Šifrin vodi sa 1.209 bodova, ispred Vlhove sa 802, Švajcarkinje Lare Gut-Behrami sa 789 bodova i Italijanke Federike Brinjone sa 787 bodova.