Kraj Odermatove serije u veleslalomu, Mejar slavio u Zalbahu

Sjutra je u Zalbahu na programu slalom za skijaše

2336 pregleda 0 komentar(a)
Loik Mejar, Foto: Reuters

Švajcarski skijaš Loik Mejar pobjednik je posljednjeg veleslaloma u sezoni voženog danas na finalu Svjetskog kupa u Zalbahu.

Mejar je slavio rezultatom 2:36,27 sekundi. Drugo mjesto osvojio je skijaš iz Andore Žoan Verdu koji je za pobjednikom zaostao 0,71 sekundu, dok je treći bio Švajcarac Tomas Tumler sa 0,79 sekundi zaostatka.

Trku je obilježila i velika greška Švajcarca Marka Odermata u drugoj vožnji. Osvajač Velikog kristalnog globusa i malog u veleslalomu je bio vodeći poslije prve vožnje, ali drugu nije završio, pa je tako propustio priliku da upiše i 13. uzastopnu pobjedu u toj disciplini, odnosno desetu ove sezone.

Odermatu je poslije trke uručen kristalni globus za veleslalom. On je takmičenje u ovoj disciplini završio sa 900 bodova, Mejar je drugi sa 468, dok je treći Hrvat Filip Zubčić sa 402 boda.

U generalnom plasmanu, Odermat ima 1.902 boda kao vodeći, ispred Mejara koji je sakupio 943 i Austrijanca Manuela Felera sa koji ima 872 boda.

Sjutra je u Zalbahu na programu slalom za skijaše.