Pobjeda Brinjone, ali Lari ide Mali kristalni globus u veleslalomu

2593 pregleda 0 komentar(a)

Švajcarka skijašica Lara Gut-Behrami osvojila je mali kristalni globus u veleslalomu.

Ona je danas u Zalbahu, na finalu sezone Svjetskog kupa, završila na desetom mjestu, što je bilo dovoljno da sačuva čelnu poziciju u veleslalomu.

Posljednji veleslalom sezone pripao je Italijanki Federiki Brinjone, koja je trijumfovala u vremenu dva minuta, 20 sekundi i pet stotinki. Sekundu i 36 stotinki slabije vrijeme od pobjednice imala je drugoplasirana Novozelanđanka Alis Robinson.

Pobjedničko postolje kompletirala je Norvežanka Tea Luis Stjernesund, sa zaostatkom sekundu i 67 stotinki. Hrvatska predstavnica Zrinka Ljutić trku je završila na 16. mjestu.

Gut-Behrami je trofej u veleslalom sa 771 bodom, 21 više od drugoplasirane Brinjone. Gut-Behrami je vodeća i u generalnom poretku Svjetskog kupa sa 1.680 bodova, Brinjone je druga sa 1.472, dok je treća Amerikanka Mikaela Šifrin sa 1.409 bodova.