Nevjerovatna Bajls osvojila 23. medalju na svjetskim prvenstvima i izjednačila rekord Ščerbe

U finalu je iza sebe ostavila Kineskinju Tanks Ksijing za 2,1 boda, a bronza je pripala Ruskinji Angelini Meljnikovoj
1607 pregleda 1 komentar(a)
Simon Bajls, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 12.10.2019. 20:20h

Sjajna američka gimnastičarka Simon Bajls izjednačila je danas rekord Bjelorusa Vitalija Ščerba po broju osvojenih medalja na svjetskim prvenstvima.

Bajls je danas osvojila zlatnu medalju u preskoku na Svjetskom prvenstvu u Štutgartu i tako stigla do svog 23. odličja i izjednačila rekord Ščerba.

Ona je titulu šampionke svijeta u preskoku odbranila rezultatom 15.399.

Srebrnu medalju osvojila je njena zemljakinja Džejd Keri, dok je Britanka Eli Dauni osvojila bronzanu medalju.

Simon Bajls je nakon zlata u preskoku imala šansu i da obori rekord Šerba, ali je takmičenje u dvovisinskom razboju završila na petom mjestu.

Ova fantastična 22-godišnjakinja osvojila je, tako, zlatnu medalju na svakom šampionatu svijeta na kojem je nastupila.