Budućnost prvi put izgubila od Vardara

18 komentar(a)
Andrea Klikovac Majda Mehmedović Kristina Neagu, Foto: Sportmedia.mk
Ažurirano: 21.02.2016. 18:10h

U šestom obračunu u Ligi šampiona, rukometašice Budućnosti su prvi put izgubile od Vardara, koji je mnogo boljom igrom u finišu stigao do trijumfa (26:24).

Podgoričanke su uglavnom vodile, u drugom poluvremenu nekoliko puta imale dva gola prednosti, ali su u posljednjih 10 minuta potonule.

Makedonski prvak je od 53. do 58. minuta napravio seriju 5:0, poveo 25:22 i konačno prekinuo bauk u duelima sa “plavima”.

Budućnost i dalje ima šansu da osvoji 1. mjesto u grupi 2, jer u posljednjem kolu dočekuje Midtjiland, koji je današnjim porazom od CSM Bukurešta izgubio šanse da se domogne četvrtfinala.

Problem je, međuti,, što tim Dragana Adžića nije u pravoj formi i jasno je da će morati da igra mnogo bolje kako bi odbranio titulu prvaka Evrope.

Vardar - Budućnost 26:24 (11:11)

Skoplje - SC „Jane Sandaski”. Gledalaca: 4.000. Sudije: Brkić i Jusufhodžić (Austrija). Sedmerci: Vardar 1 (1), Budućnost 4 (3). Isključenja: Vardar 2, Budućnost 4 minuta.

Vardar: LEJNO (19 odbrana), Susljina (sedmerac), RADIČEVIĆ 4, Klikovac 1, Damnjanović 1, LAZOVIĆ 6, DEMBELE 2, Sokač 1 (1), ALTHAUS 2, PENEZIĆ 5, Černoivanjenka, Čović 1, Ihnjeva 1, LEKIĆ 1, Ristovska 1, Grbić.

Budućnost: Nenezić, ŽDERIĆ (16 odbrana), Pletikosić, I. Pavićević, NEAGU 3 (1), Jauković 1, Čavlović, IRMAN 1, Kovačević, BULATOVIĆ 6 (1), Ramusović, CVIJIĆ 3, MEHMEDOVIĆ 4, B. Pavićević, Ahruk 1, RAIČEVIĆ 5 (1).