Lovćen na plus pet, pehar ne ide sa Cetinja

Heroj tima Ranka-Bane Popovića je ponovo bio 17-godišnji Danilo Mihaljević, koji je sa 20 zaustavljenih šuteva i jednim penalom odlučio derbi
109 pregleda 1 komentar(a)
Milan Popović, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 18.04.2015. 19:20h

Šampionski pehar će i narednih 12 mjeseci, gotovo sigurno, "stanovati" na Cetinju - rukometaši Lovćena su u derbiju savladali Budvansku rivijeru sa 25:21 i četiri kola prije kraja joj pobjegli praktično nedostižnih pet bodova.

Heroj tima Ranka-Bane Popovića je ponovo bio 17-godišnji Danilo Mihaljević.

Golman koji je tri dana ranije odbranjenim sedmercem omogućio svom timu da u nevjerovatnoj završnici pobijedi Rudar, ovog puta je "spustio roletnu" i sa 20 zaustavljenih šuteva i jednim penalom odlučio derbi.

Cetinjani su poveli 7:3, gosti su izjednačili na 7:7, ali je domaćin tada opet preuzeo konce igre u svoje ruke i nije dozvolio rivalu ni da izjednači...

Uz Mihaljevića, istaklo se i reprezentativno lijevo krilo Milan Popović, koji je sa osam golova odlično zamijenio bolesnog Igora Markovića.

Pet puta je mrežu tresao i Miodrag Stanojević, a četiri puta je pogodio Draško Kaluđerović.

U poraženoj ekipi je najbolji bio bivši igrač crnogorskog šampiona, Poljak Lukaš Ačruk, koji se osam puta upisao u listu strijelaca.

U derbiju sjevera, Berane je lakše nego što je iko mogao da pretpostavi slavilo u Pljevljima.

Samo tri dana nakon što su imali sedmerac za pobjedu protiv Lovćena, a onda volšebno izgubili meč, rukometaši Rudara kao da nisu imali snage za utakmicu.

Gosti su dominirali od starta, pa je pobjednik praktično bio poznat već na poluvremenu, kada je na semaforu stajalo 7:14...

Lovćen - Budvanska rivijera 25:21 (13:10)

Cetinje - SC „Lovćen”. Gledalaca: 600. Sudije: Mitrović i Vešović (Podgorica). Sedmerci: Lovćen 5 (3), Budvanska rivijera 4 (2). Isključenja: Lovćen 12, Budvanska rivijera 10 minuta.

Lovćen: Cicmil, Mihаljević (20 odbrаnа i sedmerаc), Beloicа, Stаnojević 5, Simović 1, Popović 8 (3), Đ. Mаrković, I. Krivokаpić 3, F. Krivokаpić 1, Lаkićević, Pejović, Drаšković, Kаluđerović 4, Lаtković 3, Jаbučаnin.

Budvanska rivijera: Pešić (11 odbrаnа i sedmerаc), Đurđevаc (četiri odbrаne), Bojbаšа, Jаuković 1, Rаdomаn, Šekаrić 3, Vаsiljević 1, Lаkić, Vuković 1, Rаdović, Đođić 4 (2), Suknović, Krivokаpić 2, Arčuk 8, Mаrsenić 1.

Rudar - Berane 18:24 (7:14)

Pljevlja - SC “Ada”. Gledalaca: 500. Sudije: Vujačić i Kaluđerović (Cetinje). Sedmerci: Rudar 3 (1), Berane 3 (2). Isključenja: Berane 6 minuta.

Rudar: Pantović, G. Anđelić, Ćuzović 2, Leković 1, Dujović 3, Grujičić 2, Tošić 3, Lacmanović 1, Milić 1, Aničić 1, Pelidija 1, Anđesilić 1, Beljkaš, Gazdić 2, Mlatišuma, Matović.

Berane: Agović, Lutovac, Rajović, Babović 2, Trifunović 4, Veljović 3, Kalić, Zonjić 3, Danić 6, Drakulović 5, Marković 1, Čampar.