Medalja iskliznula iz ruku, Danska preokretom do bronze

Crna Gora je izgubila, iako je u nekoliko navrata imala pet golova prednosti. Od 39. minuta je, međutim, samo tri puta tresla mrežu, što je Danska znala da kazni
24 komentar(a)
Kadetkinje Crne Gore, Foto: Www.wch-mkd2014.mk
Ažurirano: 03.08.2014. 14:35h

I druga šansa za medalju je propuštena, a za ovim porazom će se žaliti još više nego za onim u polufinalu protiv Rumunije - kadetkinje Crne Gore su u meču za 3. mjesto na Svjetskom prvenstvu izgubile od Danske sa 20:19, iako su vodile 55 minuta.

Mlade rukometašice Maje Savić su dozvolile rivalu da povede 1:0, ali su odmah preokrenule na 5:1.

Konstantno su držale prednost, na poluvremenu imale 13:8, a vodile su i 16:11 nakon gola Eme Ramusović na početku 39. minuta.

Tada je selektor Danske promijenio odbranu, odlučio se za vrlo duboku zonu, koja je dala rezultat.

Prednost se polako topila, ređali su se promašeni ziceri i sedmerci, kao i odbrane golmanki sa sjevera Evrope, a rezultat je izjednačen u 57. minutu (18:18).

Na početku 59. minuta, Danska je preko Holm drugi put na utakmici povela i natjerala Savić da pozove tajm-aut.

Izjednačila je Itana Grbić nakon odličnog prodora, da bi Mai Nilsen minut i 13 sekundi prije kraja pogodila za novo vođstvo.

"Crvene" su imale posljednji napad, ali je nakon serije prekršaja Đurđina Jauković bila prinuđena da šutne iz jako teške situacije. Golmanka Danske Rajnhart je ukrotila loptu nogom...

Zlato je pripalo Rumuniji, koja je pregazila Njemačku u finalu (32:21).

Crna Gora - Danska 19:20 (13:8)

Ohrid - Dvorana „Biljanini izvori”. Gledalaca: 500. Sudije: Lah i Sok (Slovenija). Sedmerci: Crna Gora 4 (2), Danska 3 (1). Isključenja: Crna Gora 4, Danska 8 minuta.

Crna Gora: Nenezić (sedmerac), Rajković (11 odbrana i sedmerac), Bulatović, Ujkić, Grbić 2, Arsenijević, Ramusović 2, Pejović, Čavlović, Senić, Brnović, Pavićević 2 (1), Prelević, Jauković 7 (1), Agović 2, Malović 4.

Danska: Rajnhart (pet odbrana i dva sedmerca), Vium (sedam odbrana), Bogelund, Bekhoej, Tirsted 2 (1), Pitlik, Kristijansen 3, Mikelsen, Holm 2, Nilsen 7, Likegard 1, Hald 3, Nilsen 1, Pedersen 1, Hansen.