Lovćen ubjedljivo poražen u Zagrebu

Izabranici Zorana Abramovića izgubili su večeras u gostima od Zagreba 38:27 (17:14), u unaprijed odigranoj utakmici 18. kola ovog regionalnog takmičenja
3 komentar(a)
Zagreb - Lovćen, Foto: Seha-liga.com
Ažurirano: 03.12.2013. 18:50h

Desetak minuta odlične igre bilo je premalo za iznenađenje u Zagrebu – Lovćen je u glavnom gradu Hrvatske doživio sedmi poraz u ligi, i prekinuo pozitivnu mini seriju od tri meča (pobjede kod kuće protiv Borca i Partizana, te remi sa Metalurgom u gostima), koja je trajala upravo od tijesnog poraza od Zagreba na Cetinju (34:35), prije punih mjesec dana.

Nakon za njih razočaravajućeg poraza u Ligi šampiona od slovenačkog Celja, hrvatski šampion i branilac trofeja u SEHA Gasprom Južni tok ligi (sa večeras sjajnih 78 posto šuta), upisao je 10. pobjedu u 11 mečeva i preuzeo lidersko mjesto na tabeli...

Izabranici Zorana Abramovića krenuli su silovito u sablasno praznoj velelepnoj zagrebačkoj Areni (kapacitet 15.200 mjesta), pred svega 167 gledalaca sa plaćenim ulaznicama.

Golman Vuko Borilović je bio siguran na početku meča, zona u odbrani 3-2-1 je dala rezultat, pa je Lovćen, uz nekoliko golova iz kontri i polukontri, nakon 10 minuta i 33 sekunde poveo 7:3, i primorao Borisa Dvoršeka da zatraži minut odmora.

Koliko su savjeti na tajm-autu bili efikasni, govori serija Zagreba od 6:0 za vođstvo od 9:7, za nešto više od devet minuta, tokom kojih gosti nijesu uspjeli da nađu put do mreže Zagreba. Lovćen je držao priljučak do 13:11 (25.minut), a onda je Zagreb otišao na “plus četiri” (16:12) u 27. minutu.

Cetinjani su do odmora smanjili zaostatak za gol, a onda iskoristili igrača više početkom drugog minuta nastavka da smanje na 17:16. To je, međutim, bilo sve što je crnogorski šampion uradio na ovom meču.

Zagreb je prvom serijom 5:0, od 32. do 38. minuta, otišao na 22:16, a onda drugom od 7:0, između 41. do 50. minuta, stigao do najveće razlike na meču na 32:19...

Lovćen će naredni meč u regionalnom takmičenju odigrati na Cetinju, 13. decembra, protiv Meškov Bresta.

Zagreb – Lovćen 38:27 (17:14)

Zagreb – Arena Zagreb. Gledalaca: 167. Sudije: Amar i Dino Konjičanin (Bosna i Hercegovina). Sudije: Zagreb 3 (2), Lovćen 1 (0). Isključenja: Zagreb 6, Lovćen 6 minuta.

Zagreb: Stevanović (devet odbrana i sedmerac), Ivić (jedna odbrana), Marić 2, Mihić 3, Stepančić 2, Matulić 3 (2), Šprem 2, Šebetić 7, Horvat 4, Šandrk 3, J. Valčić, T. Valčić 4, Mandalinić 2, Obranović 2, Šehić 1, Kaleb 3.

Lovćen: Abramović (jedna odbrana), Borilović (šest odbrana), Vukićević 2, Petričević, Popović 2, I. Radović, Marković 6, Drašković 4, M. Radović 4, Kaluđerović, Nikolić 4, Čizmović 1, Ačruk 1, Stanojević, Lasica 3, Lipovina.