Poraz Lovćena u Prešovu, makedonske sudije pokazale četiri crvena kartona

Rukometaši Lovćena poraženi su večeras u Prešovu 36:29, u zaostaloj utakmici 11. kola SEHA lige.
1 komentar(a)
Andrija Pejović, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 19.02.2013. 20:20h

Rukometaši Lovćena poraženi su večeras u Prešovu od slovačkog Tatrana 36:29 (23:14), u zaostaloj utakmici 11. kola SEHA lige.

Tatran se, tako, sa kamatom revanširao Lovćenu za poraz na Cetinju (30:29).

Crnogorski šampion je i prošle sezone izgubio u Prešovu, ali znatno teže (34:31).

Lovćen je doživio tek četvrti poraz u ligi, dok je Tatran upisao sedmu pobjedu i prišao Lovćenu sa bod zaostatka. Cetinjani su na diobi četvrtog mjesta sa istim brojem bodova (22), ali i utakmicom više od Vardara.

Najefikasniji igrač Lovćena na ovom meču bio je Milan Popović sa pet golova, Andrija Pejović, Marko Drašković i Nemanja Grbović su dodali po četiri.

Domaće su do pobjede predvodili Tomaš Urban sa 10, Dainis Krištopans sa devet i Jakub Hrstka sa pet golova.

Inače, meč u Prešovu, pred 1.385 navijača, bio je veoma napet, pa su makedonske sudije Koleski i Krkačev (sudili su Lovćenu i prije nekoliko dana u Našicama protiv Neksea) pokazale čak četiri direktna crvena kartona - Radoslavu Antlu (24. minut) i treneru Lamaču (60.) kod Tatrana, te srednjem beku Marku Jovetiću (60.) i sportskom direktoru Željku Petričeviću (60.) iz Lovćena.

Meč nije završio ni kapiten Cetinjana Igor Marković, koji je na tribine morao u 41. minutu zbog tri isključenja.

Zbog povrede lakta, na Lovćen je u ovom meču bio slabiji za Gorana Lasicu.

Cetinjani u narednom kolu (27. februara) dočekuju Metalurg.

Tatran - Lovćen 36:29 (23:14)

Prešov – Gradska dvorana. Gledalaca: 1.385. Sudije: Koleski i Krkačev (Makedonija). Sedmerci: Tatran 6 (5), Lovćen 3 (2). Isključenja: Tatran 12, Lovćen 14 minuta. Crveni kartoni: Antl, Lovač (trener Tatrana), Jovetić, Petričević (sportski direktor), Marković.

Tatran: Krupa, Verkić, Marušak 1, Hrstka 5, M. Urban, Krok 1, Krištopans 9, Radčenko 2, T. Urban 10, Čip, Guzi 1, Pejović 2, Pekar, Antl 3, Petro 2.

Lovćen: Abramović, Borilović, Lipovina, Vujović 3, Jovetić 1, U. Radović, Popović 5, Marković 3, Pejović 4, Drašković 4, Kaluđerović, M. Radović 2, Perišić 3, Nikolić, Grbović 4.